Cafe Mondo fot. Marcin Betliński 44 Kulinaria, Przyjemności
Fot. Marcin Betliński

Nadmorskie Cafe Mondo

Wyśmienita kawa, świeże soki i rozpływające się w ustach słodkości – z tej strony dała się poznać swoim klientom Cafe Mondo w Koszalinie. Teraz tymi niezwykłymi smakami właściciele kawiarni będą podbijać serca turystów i mieszkańców Mielna.

– W Mielnie będzie to wyjątkowe miejsce, gdzie każdy znajdzie ukojenie i relaks przy delikatnych dźwiękach muzyki, rozkoszując się niezwykłą kuchnią, naturalnymi sokami i aromatyczną kawą – zapewniają właściciele.
Cafe Mondo będzie również przyciągało samym wyglądem. Kawiarnia będzie ulokowana wzdłuż deptaku przy ul. Kościuszki w Mielnie w niezwykłym namiocie sferycznym o powierzchni ponad 75 metrów kwadratowych. – Pawilon swoim kształtem będzie przypominać przeciętą na pół piłkę do golfa – wyjaśnia Leszek Kołecki, właściciel kawiarni. – Jej producentem jest polska firma Freedomes, która użyczyła podobny namiot do filmu „Marsjanin”, w reżyserii Ridleya Scotta. Lokal będzie w barwach jednego z głównych sponsorów – Cydru Lubelskiego, który oferuje swoim klientom wino musujące ze świeżych, polskich jabłek. Firma nie używa sztucznych aromatów ani barwników. Oferując tym samym swoim sympatykom doskonały, naturalny napój, który ukoi największe pragnienie.

Mieleńska kawiarnia Cafe Mondo zostanie podzielona na trzy strefy. Pierwsza, gdzie przy wygodnych hokerach będzie można zjeść szybki lunch. Tutaj będą serwowane przegryzki w kilkunastu odsłonach, dietetyczne i wegetariańskie sałatki, kanapki na zimno i ciepło. Wszystko z najwyższej jakości produktów, świeżych warzyw, najlepszych mięs i serów dostarczanych przez lokalne firmy.

Mielno Wizualizacja_2

W ofercie znajdą się również naturalne soki, z których Cafe Mondo słynie w Koszalinie. Klienci będą mogli sami skomponować swoje smaki. Do ich dyspozycji będzie specjalna lada, gdzie znajdą się wszystkie owoce i warzywa lata, zarówno te lokalne jak i egzotyczne. – Chcemy przekonać ludzi do soków tłoczonych, które ze względu na sposób wyciskania są zdrowsze, smaczniejsze i mają więcej witamin – mówi Roman Osowski, jeden z menedżerów kawiarni. – Pracujemy na jednej z najlepszych tego typu maszyn, polskiej firmy Alfa, która wyciska sok z przestrzeni międzykomórkowej, gdzie znajdują się enzymy, esencje, bioskładniki i flawony. Soki tłoczone to również pewność stuprocentowego smaku owoców bez cukru, konserwantów i innych dodatków.
Osoby, które będą chciały zatrzymać się na dłuższą chwilę w Cafe Mondo, będą mogły rozsiąść się w przytulnych fotelach i kanapach, bądź zaznać chłodu na sztucznej plaży, gdzie zostaną rozstawione leżaki i basen z zimną wodą.

Śniadania i lunche będą serwowane do południa, w późniejszych godzinach w Cafe Mondo klienci będą mogli spróbować kuchni hiszpańskiej. W karcie znajdą się tradycyjne dania jak paella, gazpacho i owoce morza. – W lokalu będzie unosił się aromat szynki serrano, kiełbasy chorizo, oliwek, szafranu i tymianku – zapowiada pan Leszek Kołecki. – Wszystkie przyprawy, zioła i produkty będą pochodziły z Hiszpanii.

Właściciele Cafe Mondo podjęli współpracę z firmą Tomate Verde. – Zajmujemy się sprowadzaniem najlepszych produktów z różnych rejonów tego pięknego kraju – mówi Andrzej Emich. – Chcemy, aby klienci Cafe Mondo poznali nowe, oryginalne przepisy i produkty, które smakują inaczej ze względu na klimat i sposób, w jaki są hodowane. Dlatego w kawiarni nie zbraknie hiszpańskich serów z koziego i owczego mleka, wysokiej jakości szynek i wędlin Iberyjskich „Bellota” i Cebo. Jednym z ważniejszych składników, na którym bazują hiszpańskie potraw to oryginalna oliwa z oliwek, która jest tłoczona na zimno i posiada certyfikaty produkcji ekologicznej oraz Global Standard for Food Safety. W ofercie kawiarni znajdą się również hiszpańskie wina pochodzące z najlepszych szczepów winorośli.

Cafe Mondo wychodzi naprzeciw nawet najbardziej wymagającym klientom, tworząc miejsce jakiego w Mielnie jeszcze nie było. Miejsce, które będzie kusić nie tylko oryginalnym wyglądem, ale przede wszystkim wyśmienitą, zdrową kuchnią i cudownym smakiem hiszpańskiego wina oraz polskiego cydru.

Cafe Mondo czeka na gości deptaku przy ul. Kościuszki w Mielnie od początku lipca do września br. Będzie czynna w godz. 8-24.