cover 13 Wydarzenia

Lato na gorąco z Radiem Koszalin

Przed nami wakacje – czas wypoczynku, relaksu i błogiego leniuchowania. Lato to słońce, plaża, koncerty oraz atrakcje, o jakich marzyliśmy i na jakie czekaliśmy cały rok. Przewodnikiem po tej bogatej mieszaninie wydarzeń będzie Radio Koszalin, które w swojej letniej odsłonie towarzyszyło będzie słuchaczom we wszystkich wakacyjnych atrakcjach.

Radio ma być wszędzie tam, gdzie warto być i o czym warto mówić. Wypoczywający nad morzem i jeziorami dowiedzą się co, gdzie i kiedy można zobaczyć, gdzie bawią się najlepiej, a „pogodowe raporty” przedstawią stan aury i „okoliczności przyrody”. – Zawsze będziemy mieli najświeższe informacje dotyczące pogody, będą atrakcje dla turystów i mieszkańców regionu koszalińskiego. Nasze relacje, za pośrednictwem wozów satelitarnych, dotrą do całego Pojezierza i rejonu Środkowopomorskiego – zapewnia Adam Kasprzyk, dyrektor programowy Radia Koszalin.

Nie zabraknie także dobrej muzyki i letnich hitów. – Niezależnie od pogody, będziemy grali przebojowo i słonecznie, żeby nam się dobrze wypoczywało, ale także pracowało, bo nie wszyscy wypoczywają w trakcie wakacyjnych miesięcy. Będziemy się starali stworzyć wakacyjny nastrój na naszej antenie – zapewnia Adrian Adamowicz, redaktor muzyczny RK.

Niespodzianka czeka na miłośników Bałtyk Festiwal Media i Sztuka (7-10 lipca br.). W tym roku finał Festiwalu, który odbędzie się 9 lipca, będzie miał nieco inny charakter niż w latach poprzednich. Tego dnia, o godz. 21.30, na plaży w Darłówku Wschodnim wystąpi Małgorzata Ostrowska, laureatka Bursztynowego Mikrofonu Radia Koszalin. Podczas koncertu zostanie również wręczony Bursztynowy Mikrofon Słuchaczy. Otrzyma go zwycięzca lub zwyciężczyni głosowania słuchaczy, którzy zdecydowali o wyborze najlepszego ich zdaniem, koncertu akustycznego 5. sezonu cyklu Unplugged Radia Koszalin.
– Akustyczne koncerty, to na przestrzeni pięciu lat, wynik pasji i zaangażowania 5000 tysięcy osób. Zespołów, które zagrały w Studiu Radiowym, dziennikarzy i realizatorów, którzy mieli pomysł i determinację, by wszystko zrealizować, a przede wszystkim publiczności, która szczelnie wypełniła salę koncertową Radia Koszalin podczas każdego akustycznego spotkania. W tym czasie odbyło się 38 indywidualnych koncertów, a także zbiorowe na zakończenie każdego sezonu. Wszystkie były retransmitowane na antenie naszej rozgłośni – przypomina Adrian Adamowicz, pomysłodawca i organizator cyklu. – Spotkania te były nie tylko okazją do posłuchania i obejrzenia regionalnych wykonawców, ale też wyzwaniem dla nich, by zaśpiewać swój repertuar „na żywo” przy akompaniamencie instrumentów akustycznych. Z czasem regionalne zespoły zostały uzupełnione o wykonawców z naszego regionu na przykład Małgorzatę Ostrowską, Adama Krylika, Kasię Klich, Yaro, jak również nie związanych z regionem – Anię Dąbrowską, Łukasza Zagrobelnego czy Elektryczne Gitary – dodaje Adrian Adamowicz.
Festiwal Media i Sztuka to cztery dni ciekawych spotkań z udziałem polskich dziennikarzy, znanych reportażystów, artystów, polityków i muzyków. W tym, i we wszystkich wydarzeniach tego lata słuchaczom towarzyszyło będzie Radio Koszalin. – Przygotowaliśmy świetny program i wiele atrakcji. Warto spędzić lato z Radiem Koszalin”- podsumowuje Piotr Ostrowski, prezes i redaktor naczelny Radia Koszalin.
Radio zmienia właśnie swoje logo. Prezentujemy je Państwu jako jedni z pierwszych.

logo PRK