fot. Marcin Betliński 18.04.2016 sala crossBox 8 Wydarzenia
Fot. Marcin Betliński

Tu wylejesz siódme poty

CrossBox Lion to nowoczesna sala treningowa, która powstała w Koszalinie przy ul. Lnianej. Jej właścicielem jest znany w mieście trener Marcin Wiśnik.

Obiekt dostosowany jest głównie do zajęć crossfitu, które odbywają się od poniedziałku do soboty, do godzin wieczornych. Marcin Wiśnik od pięciu lat jest instruktorem boksu i rekreacji ruchowej, a od stycznia tego roku ma także certyfikat trenera crossfit.

A co to jest crossfit? – To program treningu siłowego i kondycyjnego ułożony przez Amerykanina Grega Glassmana, który jako pierwszy wykorzystał te ćwiczenia do treningu kalifornijskiej policji. W szybkim tempie zaczęły z niego korzystać inne służby mundurowe jak marines czy straż pożarna. Ze względu na wysoką efektywność stał się on popularny w wielu krajach świata. Oprócz grup crossfit w sali treningowej działa również sekcja kettlebell. Te zajęcia (ćwiczenia z odważnikami kulowymi) prowadzi Anna Golec, mistrzyni Polski i wicemistrzyni świata w Girevoy Sport.

W sobotę (23 kwietnia br.) z udziałem ponad 20 zawodników z całej Polski w CrossBox Lion odbyły się Mistrzostw Pomorza w Kettlebell Sport. Panie startowały z odważnikami ważącymi od 8 do 24 kg, mężczyźni dźwigali 16 – 32 kg . Dzień później w tym samym miejscu zmierzyło się ponad 50 zawodników crossfit.