Dermalogica big 12 Temat z okładki
Fot. Alla Boroń

DERMALOGICA EDYTA SZUPLAK -SŁUPCZEWSKA: PASJA I WIEDZA

Dermalogica_big-2Właścicielka Instytutu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Dermalogica jest filigranową, subtelną blondynką. Skromną, pogodną i zawsze – to nie przesada – uśmiechniętą. Za ujmującym uśmiechem kryje się ekspercka wiedza, pewność własnych kompetencji i jakości usług. Edyta Szuplak-Słupczewska może ją mieć, bo z kosmetologią jest związana od ponad dekady – od czasu, gdy dziedzina ta nie była jeszcze tak popularna w Polsce jak dziś. Markę firmy budowała konsekwentnie, od podstaw, w zasadzie przecierając kosmetologii szlaki na koszalińskim rynku. Dziś jest jego liderką i prowadzi wzorcowy gabinet. Jakość sprzętu, zróżnicowanie i rozpiętość oferty, nieustanny rozwój, a przede wszystkim ogromne doświadczenie – Dermalogica może spokojnie konkurować z uznanymi polskimi klinikami. Przepis na ten sukces: wiedza plus pasja.

O tym, że będzie prowadzić własny gabinet, Edyta Szuplak-Słupczewska, wiedziała już w liceum, a nauczycielki, którym opowiadała o swoich planach, są obecnie jej klientkami. Dużo wcześniej interesowała się rozwiązywaniem problemów związanych z pielęgnacją urody. Do celu dążyła konsekwentnie i metodycznie. Najpierw: studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, pierwszym jaki oferował kierunek kosmetologiczny (na wydziale farmaceutycznym). Kosmetologia to dziedzina trudna, interdyscyplinarna. Łączy wiedzę medyczną z chemią, biologią i technologią. Przed kosmetologiem tajemnic nie ma skóra, anatomia, funkcjonowanie organizmu, preparaty kosmetyczne, ich receptury i produkcja oraz specjalistyczny sprzęt. Kształcenie uniwersyteckie poza szeroką wiedzą teoretyczną daje możliwość praktykowania pod okiem najlepszych specjalistów, a więc solidną bazę do dalszego rozwoju. Absolwenci uczelni są gruntownie przygotowani do pracy już po studiach – Edyta Szuplak-Słupczewska pierwsze staże odbywała już na drugim roku. Wiedzę pogłębiać trzeba nieustannie, bo zarówno kosmetologia jak i medycyna estetyczna rozwijają się w tempie błyskawicznym. Co chwilę pojawiają się nowe preparaty, procedury i urządzenia zabiegowe. Poza pięcioma latami studiów magisterskich właścicielka gabinetu Dermalogica ma za sobą niezliczoną ilość prestiżowych sympozjów, konferencji, szkoleń i wykładów. Jest wiceprezesem Polskiego Stowarzyszenia Kosmetologii i Medycyny Estetycznej. Inwestuje także w swoich pracowników, wysyła ich na szkolenia, dzieli się wiedzą.

Zanim otworzyła gabinet, długo zastanawiała się, jak go urządzić, wyposażyć, prowadzić. Starannie planowała każdy element od wyboru preparatów do pracy, po dekoracje, by stworzyć miejsce unikalne, na najwyższym poziomie. Spełniła swoje marzenie i przez sześć lat, od kiedy prowadzi Dermalogicę, nie zgubiła kropli pierwotnego entuzjazmu.

– Ja po prostu żyję moim gabinetem – śmieje się. – Kiedy mam trudniejszy przypadek, nawet po pracy, pływając albo robiąc zakupy myślę, jak go rozwiązać. Ciągle się zastanawiam, w co inwestować, jakie nowości wprowadzać do oferty. Jesteśmy na bieżąco z wszelkimi wartościowymi innowacjami. Zawsze idę do pracy z przyjemnością.

 

Liczą się detale

Otwarcie Instytutu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Dermalogica miało miejsce w 2010 roku, kiedy w Koszalinie działały głównie salony kosmetyczne. Wtedy – poza recepcją – miał tylko jedną salę, a pani Edyta pracowała w nim sama. Lekarza medycyny estetycznej, Marka Iwaszko, z którym współpracuje do dziś, zatrudniła dopiero po dwóch latach. Obecnie Dermalogica ma dwa pomieszczenia zabiegowe i jest przed kolejną metamorfozą – powstaną trzy sale. Wymaga tego ilość proponowanych usług i klientów. Gabinet pracuje od godziny 8 do 20. Także w soboty, w wybranych godzinach.

Za szklanymi drzwiami na piętrze Centrum Handlowego „Jowisz” mieszczącego się w ścisłym centrum miasta wita nas nowoczesne, eleganckie, jasne i bardzo kobiece wnętrze. Minimalizm z nutą stylu francuskiego to pomysł właścicielki. Nieskazitelna czystość. Delikatny zapach, przyjemna muzyka, wygodna kanapa i starannie dobrane dodatki: świeże kwiaty, świece, sezonowe ozdoby. Niby detale, ale dbałość o każdy element wystroju składa się na wrażenie, że znajdujemy się w miejscu, gdzie naprawdę ceni się piękno.

Instytut to autoryzowany salon firmy Dermalogica, producenta wysokiej jakości dermoceutyków do pielęgnacji twarzy i ciała. Można je na miejscu kupić, przyspieszą efekty terapii. Wyposażenie Instytutu Dermalogica to preparaty i sprzęt najnowszej generacji, najbardziej zaawansowane lasery, m.in.najnowszy laser frakcyjny Alma Harmony PRO, endermolab LPG, C.D.T.Evolution (karboksyterapia).

W gabinecie poza panią Edytą pracują trzy osoby. Dr Marek Iwaszko przeprowadza zabiegi medycyny estetycznej, m.in. powiększanie i modelowanie ust, usuwanie zmarszczek mimicznych botoksem, mezoterapie igłowe, terapie preparatami Radiesse, Sculptra, Redensity I i II, zakładanie nici liftingujących (m.in. Aptos, Barb 4D, First Lift), wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym oraz preparatem Profhilo, zwycięzcą prestiżowej Akademii Anti Aging&Beauty Trophy 2015/2016 (preparat został nagrodzony złotą statuetką podczas gali międzynarodowego kongresu medycyny estetycznej AMEC w Paryżu za innowacyjną formułę w kategorii najlepszy produkt wzmacniający skórę).

Marzena Domazer, kosmetolog, specjalizuje się przede wszystkim w zabiegach modelujących ciało oraz usuwających tkankę tłuszczową i cellulit: endermologii i karboksyterapii, a także w epilacji laserowej, oxybrazji oraz przełomowej technologii geneO dającej efekt odmłodzenia, dotlenienia i rozjaśnienia skóry. Z Dermalogicą współpracuje na stałe Marta Czerkawska-Burgs – znakomita, certyfikowana linergistka, jedna z najlepszych specjalistek makijażu permanentnego w Polsce.

– Zatrudniam ludzi, którzy mają dużą wiedzę, ale chcą się uczyć nowych rzeczy – zaznacza Edyta Szuplak-Słupczewska. – Tak jak ja stawiają znak równości między pracą i pasją. Bardzo cenię skromność, wyczucie, umiejętność rzeczowej i miłej rozmowy z klientami. Chcę, by każdy kto się w Dermalogice pojawi, czuł się komfortowo.

 

Dermalogica_big-14

Kosmetologia na wyciągnięcie ręki

Z badań wynika, że z zabiegów kosmetologicznych i medycyny estetycznej korzysta coraz więcej Polaków. Już dawno przestały być kojarzone z kosztownymi kaprysami, poza zasięgiem dla przeciętnego portfela. Dziś postrzegane są jako inwestycja w urodę z gwarancją długotrwałych efektów, na którą warto wydać pieniądze. Wykonywane raz na dłuższy okres czasu eliminują potrzebę stosowania wielu kosmetyków, zatem po prostu się opłacają. Ceny wciąż nie są najniższe, więc wprost proporcjonalne są wymagania wobec gabinetów – bezpieczeństwo, profesjonalizm, dyskrecja i wysokiej klasy obsługa. Liczy się renoma gabinetu, innowacyjność i podążanie za rynkiem. Pierwszorzędnym kryterium jest jednak zawsze wiedza i doświadczenie personelu. Nic dziwnego – kosmetologom i lekarzom powierzamy to, co widać: ciało, a przede wszystkim twarz. Zabiegi – w przeciwieństwie do poczciwej kosmetyki – bywają inwazyjne. Skórę poddaje się działaniu mocnych preparatów kosmetycznych, laserów, nakłuwa, podrażnia. Niektóre zabiegi wymagają rekonwalescencji związanej np. z gojeniem czy obrzękami, niektóre bywają nieprzyjemne, a nawet bolesne. Chcemy być w dobrych, profesjonalnych rękach. Jak je rozpoznać na rosnącym kosmetologicznym rynku?

– Ważny jest człowiek, który wykonuje zabieg – odpowiada krótko Edyta Szuplak-Słupczewska. – Kosmetologia to nie schematy. Powierzchowna znajomość tematu nie wystarczy. Każda skóra jest inna, wymaga indywidualnej diagnozy, wzięcia pod uwagę wielu czynników, także zdrowotnych, a do tego trzeba naprawdę wszechstronnych umiejętności. W końcu bierzemy odpowiedzialność zaczyjś wygląd. Można mieć w gabinecie bardzo drogi sprzęt najwyższej jakości, ale nie wiedzieć, jak go efektywnie i bezpiecznie użyć. Laserem czy peelingiem medycznym można zdziałać cuda, ale i poważnie zaszkodzić. Skutki są opłakane, bywa że trwale. Dlatego warto zapytać osobę, u której decydujemy się na zabieg o wykształcenie, doświadczenie, certyfikaty, szkolenia. O namacalny dowód na to, że mamy do czynienia z wykwalifikowanym specjalistą.

 

Najlepszy sprzęt, najlepsze terapie

Wiedzy i orientacji wymaga sam zakup wspomnianego sprzętu. Czasem niuanse decydują o zakresie jego zastosowania. – Jesteśmy jedynym gabinetem w województwie zachodniopomorskim posiadającym laser frakcyjny Alma Harmony PRO, który działa na głębokość 3 mm – podaje przykład Edyta Szuplak-Słupczewska. – Wcześniejsze modele Alma Harmony działały na głębokość 1,5 mm. W przypadku działania technologii laserowych stanowi to ogromną różnicę, pozwala działać na głębsze warstwy skóry, Dermalogica, stosowana do usuwania przebarwień, zamykania naczynek, odmładzania, leczenia trądziku czy epilacji. Wśród innych zabiegów, które niezmiennie cieszą się zainteresowaniem są też pilingi dermatologiczne, w których Edyta Szuplak-Słupczewska się specjalizuje, i których jest wielką orędowniczką. Przede wszystkim z powodu ich różnorodności i przeznaczenia w zasadzie dla każdej, młodszej i starszej skóry z rożnym i problemami.

– Nigdy nie wykonuję jednego rodzaju kwasu, ale aplikuję je warstwowo – wyjaśnia Edyta Szuplak-Słupczewska.

– To trudniejsza technika. Wymagająca znajomości struktury skóry oraz działania poszczególnych kwasów, by mogły zadziałać ze sobą synergistycznie. Efekty pojawiają się bardzo szybko.

Poza peelingami, zabiegami laserowymi, mezoterapią (w tym z użyciem urządzenia Dermapen) w ofercie Instytutu Dermalogica są uznane przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych za Zabieg Roku oraz Perłę Dermatologii 2014 zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego uzyskanego z krwi pacjenta. Metoda od lat stosowana w medycynie, znalazła zastosowanie w zabiegach estetycznych np. w leczeniu wypadania włosów czy terapii przeciwzmarszczkowej. Innowacją jest opcja przygotowania dla pacjenta indywidualnego kremu do stosowania w domu, który powstaje przez dodanie osocza do specjalnej bazy składników aktywnych.

Dermalogica specjalizuje się również w modelowaniu sylwetki. Prym wiedzie medyczny endermolab LPG, urządzenie dzięki któremu możliwe jest usunięcie cellulitu w każdym stopniu zaawansowania, ujędrnianie skóry po porodach oraz kuracjach odchudzających, modelowanie oraz kształtowanie sylwetki, a także pobudzanie krążenia. Zabieg bardzo popularny i lubiany przez pacjentki, najczęściej stosowany przed sezonem letnim, zwłaszcza plażowym. Niezwykle szybkie efekty przynoszą też zabiegi karboksyterapii – prawdziwego hitu kosmetologii – urządzeniem C.D.T.Evolution, który pozwala na redukcję zaawansowanego cellulitu, usunięcie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, przywrócenie jędrności i elastyczności skóry, a jeśli chodzi o twarz: redukcję podwójnego podbródka, usunięcie worków i cieni pod oczami, wzmacnianie i regenerację włosów, hamowanie ich wypadania. Zabieg polega na podawaniu za pomocą cienkiej igły kontrolowanych dawek dwutlenku węgla pod skórę, dzięki czemu zwiększa się przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych oraz poprawia mikro krążenie i regeneracje komórek. Dwutlenek węgla powoduje również tworzenie nowych włókien kolagenowych, elastyny oraz naczyń krwionośnych.

 

Gabinet warty zaufania

Dermalogica_big-16Zapytana, co wyróżnia Dermalogicę Edyta Szuplak-Słupczewska, odpowiada: – Gabinet jest już wiele lat na rynku, co pozwoliło go doskonale poznać, a nam zdobyć wszechstronne doświadczenie i zaufanie pacjentów. Ono procentuje. Osoby, które są z nami od lat to najlepsza rekomendacja. Klientami Instytutu Dermalogica – a wciąż ich przybywa – są osoby właściwie w każdym wieku. Najwięcej – jak wskazuje właścicielka – pań w przedziale 40-60 lat, a więc wieku, gdy warto sięgnąć po mocniejsze środki do utrzymania ciała i twarzy w dobrej kondycji. Są trzydziestolatki, które rozpoczynają walkę z pierwszymi oznakami starzenia i nastolatkowie, którzy w gabinecie szukają pomocy w walce z trądzikiem. Także panowie. W gabinecie goszczą biznesmenki i panie pełniące funkcje publiczne. Co najważniejsze – klienci wracają, a niektórzy z Dermalogicą związani są od początku jego istnienia. – Korzystam z usług gabinetu od sześciu lat, jestem jedną z jego pierwszych klientek – mówi Wiesława Bonkowska, właścielka salonu meblowego Bonkowscy. – Przez te lata nigdy się na niczym nie zawiodłam. Cenię sobie bardzo umiejętności pani Edyty. Jest nie tylko przemiłą osobą, ale profesjonalistką. Mądrze dobiera zabiegi, fantastycznie doradza. Mam do niej pełne zaufanie.

Małgorzata Chodkowska, właścicielka piekarni „Drzewiańska” przyznaje, że ze względu na obowiązki zawodowe na regularne zabiegi brakuje jej czasu, ale sięga po nie chętnie: – Szkoda, że nie mogę częściej, ale nawet te rzadkie wizyty są bardzo przyjemne – mówi. – Pani Edyta zawsze proponuje coś fajnego, skutecznego. Widać, że się cały czas dokształca. Jest miła w niewymuszony sposób, a jednocześnie bardzo rzeczowa. Jako prezes Fundacji „Pokoloruj świat”, jestem jej dodatkowo wdzięczna za wspieranie naszych działań, a wiem, że to tylko jedna z jej wielu charytatywnych aktywności. Powyższe opinie są charakterystyczne. Autorka niniejszego artykułu również miała okazję spróbować kilku zabiegów na własnej skórze, bardzo teraz za te działania wdzięcznej. Gabinet ma klasę, coś co trudno zdefiniować, a czuje się od wejścia. Jednak ani przyjemna atmosfera, ani uśmiech całego zespołu nie jest tak ważny jak pewność, że osoby, którym powierza się wygląd, wiedzą, co robią. Pani Edyta przeprowadza dokładny wywiad, proponuje to, co rzeczywiście jest potrzebne. Zachęca do próbowania nowości nienachalnie i tylko wtedy, gdy znajdą zastosowanie. Nie „wciska” zabiegów na siłę, tylko dlatego, że są modne. Dokładnie tłumaczy, na czym zabieg polega i czego się po nim spodziewać. Jest tak, jak na wstępie mówi, bez zaskoczeń. Można do niej zadzwonić w razie wątpliwości, ma wielką cierpliwość, odpowiada wyczerpująco na wszelkie pytania. Nie posługuje się wyuczonymi formułkami, ani skomplikowaną terminologią, co często zasłania brak rzeczywistej wiedzy. Poza tym jest skromna. Kocha to co robi, lubi ludzi i to się czuje.

 

DERMALOGICA – LUDZIE

Edyta Szuplak-Słupczewska – absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który ukończyła na Wydziale Farmaceutycznym, kierunek: kosmetologia. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Kosmetologii i Medycyny Estetycznej, które dąży do propagowania wśród społeczeństwa wiedzy na temat kosmetologii. Ekspert w dziedzinie terapii przeciwtrądzikowych i odmładzających. Specjalizuje się w autorskich procedurach peelingów medycznych i zabiegach laserowych, w tym najbardziej zaawansowanych systemów laserowych na świecie, które uważa za przyszłość odmładzania, likwidowania zmian naczyniowych oraz przebarwień. W swojej praktyce często sięga również po frakcyjną mezoterapię igłową Dermapen oraz innowacyjny zabieg Pixeel Peel łączący działanie urządzenia Dermapen z peelingiem dermatologicznym TCA. Jest pierwszą osobą, która poznaje pacjenta – przeprowadza z nim szczegółowy wywiad dotyczący problemów skórnych oraz efektów, jakich oczekuje. Konsultacja połączona jest z komputerowym badaniem skóry.

Marek Iwaszko – dyplomowany lekarz medycyny estetycznej. Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Uczestniczy w najważniejszych krajowych i światowych kongresach naukowych, konferencjach i szkoleniach z zakresu medycyny estetycznej.

Ukończył Międzynarodowe Centrum Medycyny Anty Aging prowadzone przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, co jest gwarancją merytorycznego i praktycznego przygotowania do pracy lekarza medycyny estetycznej. Specjalizuje się w korygowaniu zmarszczek za pomocą botoksu, kwasu hialuronowego oraz innowacyjnego preparatu Radiesse, a także w liftingach twarzy za pomocą nici m.in. Aptos, Barb 4D, First Lift.

Marzena Domazer – ukończyła Wyższą Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Szczecinie z tytułem licencjonowanego kosmetologa. Kontynuuje studia magisterskie w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Zdobyte wykształcenie oraz doświadczenie w zawodzie kosmetologa pozwala jej optymalnie łączyć wiedzę z praktyką. Bierze udział w licznych szkoleniach z zakresu kosmetologii. W Instytucie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Dermalogica w Koszalinie wprowadza pacjentów w tajniki zdrowego stylu życia. Zajmuje się zabiegami endermologii i karboksyterapii, dzięki którym kształtuje sylwetkę pacjentów. Wykonuje również zabiegi pielęgnacyjne Dermalogica, oxybrazję, epilację laserową oraz zabiegi geneO dające efekt odmłodzenia, dotlenienia i rozjaśnienia skóry. W pracy kładzie nacisk przede wszystkim na profesjonalizm, wysoką skuteczność zabiegów, miłą i fachową obsługę oraz przytulną atmosferę.

Marta Czerkawska-Burgs – kosmetolog, wizażystka, linergistka. W Instytucie Dermalogica wykonuje makijaże permanentne. Szkolona przez najlepsze ośrodki szkoleniowe jak Purebeau, Swiss Liner w Szwajcarii i Long Time Liner Germany. Ukończyła system szkoleniowy Long Time Liner i zdobyła Licencję LTL Conture Make Up uznawaną za najwyższy poziom makijażu permanentnego na świecie. Współpracuje z marką Long Time Liner oraz Swiss Color, słynącymi z mikropigmentów najwyższej klasy. Specjalizuje się w makijażu permanentnym brwi oraz ust. Uznawana za jedną z najlepszych linergistek w Polsce.

 

DERMATOLOGICA – ZABIEGI (TWARZ)

– Komputerowe badanie skóry
– Zabiegi pielęgnacyjne Dermalogica®
– Oxybrazja – mikrodermabrazja tlenowa
– Frakcyjna mezoterapia igłowa – DermapenTM
– Osocze bogatopłytkowe – tzw. wampirzy lifting
– Mezoterapia igłowa
– Laserowe odmładzanie – najsilniejszy na świecie laser frakcyjny Alma Harmony PRO
– Laserowe usuwanie naczyń krwionośnych
– Laserowe usuwanie przebarwień
– Laserowe usuwanie owłosienia
– Laserowe usuwanie tatuaży
– Laserowe usuwanie makijaży permanentnych
– Peelingi dermatologiczne – likwidacja trądziku, porów skórnych, blizn oraz profilaktyka starzenia się skóry

– Usuwanie przebarwień:
• Zabiegi laserowe
• Cosmelan,
• Dermamelan,
– Powiększanie i modelowanie ust
– Wypełnianie zmarszczek:
• Profhilo® – nagrodzony złotą statuetką podczas gali międzynarodowego kongresu medycyny estetycznej w Paryżu za najlepszy zabieg odmładzający
• Kwas hialuronowy
– Modelowanie kości policzkowych oraz nosa- Przywracanie objętości twarzy, likwidacja głębokich zmarszczek:
• Radiesse
• Sculptra
– Likwidacja zmarszczek mimicznych – botoks
– Nici liftingujące – Aptos, Barb 4D, First Lift
– Likwidacja cieni pod oczami – Redencity II
– Leczenie łysienia
– Makijaż permanentny Long Time Liner – nr 1 na świecie w makijażu permanentnym
– Sprzedaż profesjonalnych, indywidualnie dobranych dermoceutyków

 

DERMATOLOGICA – ZABIEGI (CIAŁO)

– Endermologia LPG – usunięcie cellulitu, tkanki tłuszczowej oraz modelowanie sylwetki
– Karboksyterapia C.D.T.Evolution – usunięcie cellulitu, tkanki tłuszczowej oraz wiotkości skóry
– Lipoliza iniekcyjna – usunięcie tkanki tłuszczowej
– Liposukcja ultradźwiękowa – usunięcie cellulitu
– Alma Harmony PRO – najlepszy zabieg na blizny, rozstępy oraz wiotkości skóry, szczególnie po porodzie
– Pixel Peel – usunięcie blizn oraz rozstępów
– Mezoterapia igłowa – odżywienie oraz ujędrnienie skóry
– Drenaż limfatyczny – usunięcie obrzęków i pozbycie się tzw. ciężkich nóg
– Laserowe usuwanie owłosienia
– Leczenie nadpotliwości – botoks