001 5TK 0130 Ludzie
Fot. Tomasz Keler

MEDIA I SZTUKA W DARŁOWIE

Szósty Festiwal Media i Sztuka w Darłowie wystartuje w czwartek, 7 lipca na plaży wschodniej kurortu. Festiwalowe wydarzenia potrwają do niedzieli, 10 lipca. Warto te daty już teraz wpisać do kalendarza.

Jak co roku widzowie festiwalu będą mieli okazję obcować z gwiazdami. Organizatorzy, czyli Biuro Promocji Miasta i Darłowski Ośrodek Kultury, przyzwyczaili już nas, że na plaży w Darłówku spotkamy wielkie nazwiska polskiej kultury, mediów i polityki.

Darłowski Festiwal Media i Sztuka to wyjątkowe wydarzenie na mapie letnich imprez organizowanych nad Bałtykiem. Stał się już marką samą w sobie. Obecność na Festiwalu popularnego programu Szkło Kontaktowe z TVN24 oraz relacje na antenie ogólnopolskiej radiowej Trójki i regionalnego Radia Koszalin sprawiły, że Darłowo zyskało rozgłos w całym kraju. W dniach Festiwalu do Darłowa zagląda z roku na rok coraz więcej gości z regionu i turystów z całej Polski.

Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa, tak mówi o genezie festiwalu: – Długo szukaliśmy pomysłu na imprezę, która by świetnie promowała miasto, a jednocześnie zapewniała rozrywkę na wysokim poziomie naszym mieszkańcom i wakacyjnym gościom. Z Festiwalem Media i Sztuka trafiliśmy w dziesiątkę. Ten projekt lawinowo poprawił naszą rozpoznawalność spośród kilkudziesięciu nadmorskich miejscowości o turystycznych ambicjach. Wiem, że wiele innych miejsc zazdrości nam tego pomysłu, ale lato w Darłowie będzie pełne również innych atrakcji, na które już dziś serdecznie zapraszam – dodaje Arkadiusz Klimowicz.

Nasz magazyn będzie towarzyszył festiwalowym wydarzeniom. W miarę konkretyzowania się tegorocznego programu, będziemy Państwa o tym informować. Ale już teraz rekomendujemy wpisanie w kalendarzu: „7-10 lipca, Darłówko/Darłowo”. Koniecznie!