IMG 0684a Archiwum Prestiż, Biznes

KWESTIONARIUSZ Prousta- Magdalena Szubstarska

Absolwentka filologii romańskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i od niedawna dyrektor Franciszkańskiej Szkoły Języków Obcych. Zakochana w romańskim świecie, chce zarazić koszalinian hiszpańskim uśmiechem. Pomysłowa, uśmiechnięta otwarta na ludzi, wierzy w to, że młodzi też mogą osiągnąć sukces.

 

IMG_0682

1. Kiedy byłam dzieckiem, chciałam…

…poznać wszystkie języki świata. I to mi dalej zostało, aczkolwiek swój głód poznawania zawęziłam tylko do języków romańskich. Mówię już po francusku i hiszpańsku, rozumiem kataloński, na półce czeka na mnie „Portugalski dla początkujących”.

 

2. W szkole…

…bałam się fizyki. Jestem typowym humanistą, zapamiętuję daty historyczne, rozumiem gramatykę, z łatwością przychodzi mi nauczenie się kilkuset słówek a prosty wzór matematyczny jest dla mnie niczym zaklęcie magiczne. Cieszę się, że mam to już za sobą.

 

3. Moja pierwsza praca…

… jako hostessa w markecie zachęcałam do degustacji wędlin. Potem przyszły typowe dla naszego regionu prace sezonowe, byłam m.in. kelnerką w Mielnie. Byłam dumna z każdych, nawet najmniejszych pieniędzy, które zarobiłam.

 

4. Pierwsze zarobione pieniądze…

… nie pamiętam na co wydałam te pierwsze drobne pieniądze, które zarobiłam, ale wiem, że za pierwszą poważną wypłatę opłaciłam kurs na prawo jazdy.

 

5. Żeby odnieść sukces w zawodzie…

… trzeba być otwartym na nowości, dokształcać się. Ale też nie można być krótkowzrocznym, trzeba myśleć o sukcesach, które na nas czekają, a nie rozpamiętywać przeszłość i trzymać się teraźniejszości.

 

6. Dobry szef…

… to ten, który sprawia, że jego pracownicy z chęcią przychodzą do pracy.

 

7. U pracowników cenię…

… optymizm, uśmiech i głowę pełną pomysłów.

 

8. Kogo bym nie zatrudniła…

… osobę, która nie lubiłaby swojej pracy, przychodziłaby do niej na siłę a przebywanie w niej byłoby przykrym obowiązkiem.

 

9. Prywatnie jestem…

… normalną dziewczyną z sąsiedztwa.

 

10. Dzień zaczynam…

… od spaceru z moim psem, który jest już ze mną od 16 lat. To jedyny moment w ciągu dnia, który mogę poświęcić na zabawę i rozpieszczanie Gustawa.

 

11. Rodzina…

… jest dla mnie najważniejsza, ale za rodzinę nie uważam tylko tych, z którymi łączą mnie więzy krwi ale też tych, którzy mimo że do mojej biologicznej rodziny nie należą, są mi bardzo bliscy. Rodzina to też przyjaciele.

 

12. Zawsze znajdę czas…

… na pomoc innym. Moi przyjaciele wiedzą, że gdy czegoś potrzebują, mogą się do mnie zwrócić nawet w środku nocy.

 

13. Moim marzeniem jest…

… zwiedzić cały świat, poznać różne kultury i najważniejsze, zabrać moją mamę na wycieczkę do Machu Picchu.

 

14. Kiedy nie pracuję…

… studiuję. Przyjaciele śmieją się, że jestem wiecznym studentem. Właśnie kończę drugi kierunek, filologię hiszpańską, a po głowie już mi chodzi kolejny. Boję się tylko jak zareaguje na mój pomysł rodzina.

 

15. Moje hobby to…

…Języki obce, podróże, życie. Ciężko mi wskazać tylko jedną rzecz, której całkowicie poświęcam czas, jest ich za wiele.

 

16. Sport jest dla mnie…

…Kibicowaniem ukochanej drużynie razem z najbliższymi. Rok temu spełniłam marzenie i byłam w Barcelonie na Camp Nou.

 

17. Dewiza , którą chcę przekazać innym:
…„Myśl o przyszłości, bo wszystko co najlepsze jest jeszcze przed nami”