DSC 8999 Ludzie
Fot. Marcin Betliński i Marek Czechowski

KARAOKE DLA HOSPICJUM

Kto powiedział, że imprezy charytatywne muszą mieć zawsze stateczną formę? Idąc tym tokiem myślenia wolontariusze koszalińskiego hospicjum dziecięcego zaproponowali niedawno charytatywne karaoke.

Zaproszenie przyjęło blisko 100 osób. Wstęp kosztował 50 zł od osoby. Tym samym fundusz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych (filia Koszalin) wzbogaciła się o prawie pięć tysięcy złotych. Przyjemności stołu i baru każdy z gości finansował oczywiście we własnym zakresie.

W koszalińskim klubie Trocadero 31 marca br. w wokalnych zawodach zmierzyły się zespoły reprezentujące firmy i instytucje: PB Kuncer, Optimum, Unitral, StudioTańca Pasja, Kiwanis, ADT, Urząd Gminy i Miasta Sianów i CK Sianów, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie. Ich występy oceniało jury w składzie: Lucyna Górska (nauczycielska śpiewu w koszalińskiej szkole muzycznej), Adam Kasprzyk (dyrektor programowy Radia Koszalin), Lotar Rohde („Głos Koszaliński”), Agnieszka Staszewska („Prestiż”). Pamiątką dla najlepszych stały się, wykonane przez firmę Intermetal, oryginalne nagrody, które przypominały wręczane profesjonalnym muzykom srebrne, złote albo platynowe płyty.

Na co dzień nobliwi prawnicy rozmaitych specjalności, menedżerowie, inżynierowie, urzędnicy i strażacy zamienili się podczas tego wieczoru w piosenkarzy. Zaangażowania i ekspresji nie można odmówić nikomu, co widzą Państwo na fotografiach. Poszczególne prezentacje na gorąco komentował radiowiec Adam Kasprzyk.
Kiedy już ustały popisy wokalne, uczestnikom imprezy żal było się rozchodzić, więc zabawa miała ciąg dalszy na parkiecie Trocadero.

Jak zapewniają organizatorzy, była to pierwsza edycja „Głosów dla Hospicjum”, ale nie ostatnia. Kolejna odbędzie się jesienią tego roku.