tczew 1 Design, Przyjemności
Fot. FOTO&MOHITO

RODZINNIE, NOWOCZEŚNIE, ELEGANCKO

Co jest kluczem do aranżacji dobrego, wygodnego, funkcjonalnego i przede wszystkim przyjemnego w odbiorze wnętrza? Zaufanie między inwestorem i architektem, którego podstawą jest dobre rozpoznanie potrzeb jednej strony i możliwości ich spełnienia przez drugą stronę. W przypadku domu w Tczewie wszystko zgrało się idealnie.

 
Proces projektowy poprzedziły długie rozmowy z inwestorami. O ich pomysłach na wykończenie wnętrz, na zagospodarowanie przestrzeni, o funkcjach jakie mają spełniać poszczególne pomieszczenia i komu mają głównie służyć. Na podstawie tych informacji architekt Lucyna Kołodziejska zaproponowała stworzenie wnętrza nowoczesnego, dopasowanego do osobowości, temperamentu właścicieli.

 
– Wnętrze miało być z jednej strony nowoczesne, trochę w stylu skandynawskim, ale jednocześnie przytulne i eleganckie. Domownicy lubią przebywać w swoich czterech kątach, spędzać czas razem, rodzinnie. Ustaliliśmy, że przy dwójce wspaniałych chłopców wnętrze musi być tez dla nich bezpieczne i komfortowe – mówi Lucyna Kołodziejska.

 
Dobrym pomysłem okazało się także zaznaczenie harmonii i spójności wnętrza z bryłą domu i wspaniałymi widokami na las. We wnętrzach dużo jest zatem wyciszającej zieleni, spokojnej szarości nawiązującej do kolorystyki domu z zewnątrz. Do lasu i przyrody za oknem nawiązuje drewno użyte do wykończenia wnętrz, m.in. dębowa podłoga z naszych polskich lasów, dębowe okładziny na ścianach, czy też elementy mebli w łazience.

 

Elementy wnętrza:

Stół w jadalni – Bo Concept.
Stół w kuchni – Magis, Mesmetric.
Stolik w salonie – Sancal, Mesmetric.
Dywan salon – Hay.
Regal salon – Kartell.
Dodatki – Bo Concept.
Krzesła w jadalni i kuchni – Vitra.
Kinkiety – Artemide Melampo.
Lampa wisząca w jadalni – Pedrali, Mesmetric.
Lampa wisząca w kuchni – Foscarini, Mesmetric.
Lampy żarówki – Kolorowe Kable.
Lampy nastropowe – Chors.
Ceramika i armatura – Duravit i Hansgrohe.
Płytki – Marazzi, Casalgrande Padana.
Plakaty – Dawid Ryski
Tapeta w kratkę – Sandberg, Interior Park.
Drzwi, schody, garderoba – stolarz wg projektu Pracowni.
Okładziny Betonowe – B-Loft.
Łóżko sypialnia – Ikea.
Kuchnia – Ikea, stolarz, kamieniarz.