Firma Toyota Jankowscy przeprowadziła się niedawno do nowego obiektu. Jego oficjalnemu otwarciu towarzyszyła prezentacja dostępnego już od kwietnia br. modelu NOWA TOYOTA RAV4 HYBRYDA. Obecna siedziba, wybudowana w ciągu ośmiu miesięcy przez firmę Bud-Projekt, tak poprzednia ma powierzchnię 1600 m2 (salon 600 m2 i serwis 1000 m2).

Określenie „przeprowadziła się” jest właściwie nieprecyzyjne, bo firma użytkuje i nowy, i stary obiekt. W poprzednim nadal działają blacharnia i lakiernia, powstał salon samochodów używanych z gwarancją „Pewne auto” i serwis pogwarancyjny wszystkich marek, prowadzony we współpracy z firma Inter Cars, największym w Europie sprzedawcą części zamiennych. Działa on pod nazwą Q-Service Jankowscy.

Salon Toyoty w Koszalinie istnieje od 1992 roku. Ale jego korzenie sięgają roku 1987. Wtedy to pan Wojciech Jankowski kupił dla siebie (jeszcze w Peweksie) Toyotę Camry. Był nią zachwycony z uwagi na bezawaryjność i jakość. I jak wspominają córki pana Wojciecha, tak zaczęła się miłość rodziny do  tej japońskiej marki.

W 1991 roku powstała Toyota Motor Poland, a pan Wojciech został jednym  z pierwszych dealerów koncernu. W 1992 roku wybudował pierwszy w Koszalinie nowoczesny salon samochodowy.

Firma zachowała rodzinny charakter. Prowadzą ją obecnie Magdalena Jankowska-Znaczko i jej mąż Adam Znaczko. Mama, pani Ewa Jankowska, z uwagi na wykształcenie prawnicze zajmuje się sprawami prawno-organizacyjnymi i wspiera w prowadzeniu biznesu państwa Magdalenę i Adama.

Druga z córek, pani Małgorzata Jankowska i jej mąż Dawid, prowadzą swoją odrębną działalność w innych miastach Polski i Europy.

Warto zaznaczyć, że koszaliński salon Toyoty w ubiegłym roku zajął I miejsce na rynku lokalnym w sprzedaży samochodów. Jak zapewniają jego właściciele, i w tym roku nie zamierzają oddać nikomu miana „TOP 1”.