IMG 8462 Wydarzenia
Fot. Wojciech Grela

KOSZALIŃSKA TOYOTA WYROSŁA NA NOWO

Firma Toyota Jankowscy przeprowadziła się niedawno do nowego obiektu. Jego oficjalnemu otwarciu towarzyszyła prezentacja dostępnego już od kwietnia br. modelu NOWA TOYOTA RAV4 HYBRYDA. Obecna siedziba, wybudowana w ciągu ośmiu miesięcy przez firmę Bud-Projekt, tak poprzednia ma powierzchnię 1600 m2 (salon 600 m2 i serwis 1000 m2).

Określenie „przeprowadziła się” jest właściwie nieprecyzyjne, bo firma użytkuje i nowy, i stary obiekt. W poprzednim nadal działają blacharnia i lakiernia, powstał salon samochodów używanych z gwarancją „Pewne auto” i serwis pogwarancyjny wszystkich marek, prowadzony we współpracy z firma Inter Cars, największym w Europie sprzedawcą części zamiennych. Działa on pod nazwą Q-Service Jankowscy.

Salon Toyoty w Koszalinie istnieje od 1992 roku. Ale jego korzenie sięgają roku 1987. Wtedy to pan Wojciech Jankowski kupił dla siebie (jeszcze w Peweksie) Toyotę Camry. Był nią zachwycony z uwagi na bezawaryjność i jakość. I jak wspominają córki pana Wojciecha, tak zaczęła się miłość rodziny do  tej japońskiej marki.

W 1991 roku powstała Toyota Motor Poland, a pan Wojciech został jednym  z pierwszych dealerów koncernu. W 1992 roku wybudował pierwszy w Koszalinie nowoczesny salon samochodowy.

Firma zachowała rodzinny charakter. Prowadzą ją obecnie Magdalena Jankowska-Znaczko i jej mąż Adam Znaczko. Mama, pani Ewa Jankowska, z uwagi na wykształcenie prawnicze zajmuje się sprawami prawno-organizacyjnymi i wspiera w prowadzeniu biznesu państwa Magdalenę i Adama.

Druga z córek, pani Małgorzata Jankowska i jej mąż Dawid, prowadzą swoją odrębną działalność w innych miastach Polski i Europy.

Warto zaznaczyć, że koszaliński salon Toyoty w ubiegłym roku zajął I miejsce na rynku lokalnym w sprzedaży samochodów. Jak zapewniają jego właściciele, i w tym roku nie zamierzają oddać nikomu miana „TOP 1”.