IMG 8094 Design, Przyjemności
Fot. Wojciech Grela

NOWOŚCI W OFERCIE BOKARO

Salon płytek Bokaro przyzwyczaił koszalinian m.in. do szerokiego wyboru produktów polskich wytwórców. Znajdziemy tu gres, glazurę i wyposażenie łazienkowe, a także grzejniki najbardziej znanych polskich marek. Przyszedł jednak czas na nowości! Od niedawna w Bokaro pojawiły się ciekawe produkty czeskiej firmy Ravak. Jeśli właśnie teraz myślą Państwo o remoncie łazienki – warto wybrać się do salonu przy ul. Brzozowej 1.

 

Wśród elementów wyposażenia łazienek, które dotąd cieszyły się największym uznaniem klientów Bokaro są polskie wanny, umywalki, miski sedesowe, kabiny prysznicowe i grzejniki Excellent. Nie są to rozwiązania najtańsze, ale za to o bardzo wysokiej jakości i trwałości. Nowość w ofercie Bokaro – czyli systemy czeskiej firmy Ravak – mają podobne parametry i bardzo ciekawy design.

– W przypadku produktów Ravak możemy mówić o bardzo korzystnym stosunku jakości do ceny – tłumaczy Norbert Koselski, dyrektor koszalińskiego salonu Bokaro. – Klienci wiedzą już, że tzw. „oferta marketowa”, czyli najtańsze na rynku rozwiązania, często okazuje się zawodna, a nikt nie chce przecież remontować co chwilę z powodu słabej jakości, wad i usterek. Wszyscy chcemy też żyć w ładnych, przyjaznych wnętrzach. I takich ofert – łączących estetykę z jakością powinniśmy oczekiwać.

Dodatkowym atutem czeskich łazienek jest unikalna stylistyka, splatająca tradycję z nowoczesnością. Umywalki, wanny i meble łazienkowe Ravak to zupełnie nowa na naszym rynku oferta. Bardzo szybko zyskuje sympatię klientów. To uniwersalne produkty, które dobrze sprawdzą się zarówno w klasycznych jak i bardziej nowoczesnych wnętrzach. Są też niezawodne, trwałe i mają wieloletnią gwarancję.

 

IMG_8135

 

Ciekawostką w systemie firmy Ravak jest na przykład seria Concept 10o. Są to specjalne wanny, umywalki i dostosowane do nich meble oraz akcesoria. Wanny w tym systemie pozwalają zaoszczędzić nieco miejsca, ponieważ najistotniejsza część, czyli zagłębienie, w którym się kąpiemy, umieszczone jest pod niewielkim kątem w stosunku do obudowy. Do takiego rozwiązania potrzebne są dedykowane parawany nawannowe i specjalna armatura. A jeśli komuś zależy na estetycznej spójności – w ofercie Bokaro znajdzie też umywalki i meble z serii Concept 10o – z podobnym „ukośnym” przesunięciem.

Unikalne produkty Ravak to niejedyne nowości w Bokaro. Producenci, do których zdążyliśmy się już przyzwyczaić, stale poszerzają asortyment. Oprócz nowych wzorów i kolorów dostępne są coraz bardziej różnorodne formaty płytek.

– Koszalińscy i w ogóle polscy klienci bardzo pozytywnie reagują na nowości – mówi Norbert Koselski. – Jeszcze niedawno, kiedy w jednym z boksów prezentujących produkty podłogę wyłożyliśmy płytkami drewnopodobnymi – klienci byli trochę zdziwieni, że takiego „drewna” można użyć projektując łazienkę. Dziś to jedne z najlepiej sprzedających się płytek gresowych, a klienci szukają coraz bardziej różnorodnych wymiarów takich „desek”.

Wybór jest tak duży, że mniej cierpliwych może przyprawić o zawrót głowy. Nad klientami czuwa jednak profesjonalna, wyszkolona i znająca trendy obsługa. Jednak to nie aktualna moda, czy chęć sprzedania jak najdroższych rozwiązań kierują sprzedawcami pracującymi w Bokaro.

 

IMG_8118

– Zależy mi na tym, żeby klient kupujący u nas dostał dokładnie to, czego potrzebuje za rozsądne pieniądze – deklaruje Norbert Koselski. – Pomoc i rada są bardzo często potrzebne, bo przy takiej liczbie możliwości bywa, że klienci czują się zagubieni. Współpracujemy też na stałe z architektem wnętrz, a jeśli potrzeba – mamy kilka nazwisk projektantów, których możemy polecić. Podstawa to rozmowa. Sprzedawcy, którzy pracują w Bokaro wiedzą o co zapytać, żeby dokładnie zrozumieć klienta i w efekcie zaproponować optymalne rozwiązania.

Wielu kupujących ma już jednak sprecyzowane i mocne stanowisko w sprawie wyboru płytek czy innych elementów wyposażenia łazienki. Są też hity, które cieszą się niesłabnącym powodzenie od dłuższego czasu. Do tych ostatnich można zaliczyć gresy firmy Nord Ceram, które sprawdzają się w inwestycjach deweloperskich, a można je kupić także indywidualnie.

Klienci doceniają też płytki o dużych formatach – ostatnio dobrze sprzedają się gresy o wymiarach nawet 120×60 cm. Jeśli chodzi o wyposażenie łazienek – takim hitem są produkty polskiej firmy Excellent – są bardzo trwałe, mają dwudziestoletnią gwarancję i ciekawe wzornictwo.

– Polacy wiedzą już, że wnętrza, w których mieszkają, wszystkie, nie tylko salony, mają wpływ na jakość życia – mówi Norbert Koselski. – My, sprzedawcy, uczestniczymy w ważnym procesie – urządzaniu mieszkań i domów klientów. Tu nie ma miejsca na pomyłki albo „wciskanie” komuś na siłę czegoś, co mu się nie podoba. Najbardziej cieszy mnie, kiedy wracają do nas klienci, którzy ostatni raz odwiedzili Bokaro kilka lat temu, na przykład remontując mieszkanie, a teraz mówią, ze budują dom i chcą skorzystać z naszej pomocy, bo poprzednio tak dobrze im doradziliśmy.