IMG 4141 1 Wydarzenia

Morsy wracają – zimowy karnawał w Mielnie

Zalety zdrowotne kąpieli w lodowatej wodzie znane są od wieków. Leczą, działają profilaktycznie, wpływają cudownie zarówno na dusze jak i ciało. Ich zwolennicy spotykają się już w najbliższy weekend w Mielnie. Rozpoczyna się bowiem XIII Międzynarodowy Zlot Morsów, największa tego typu impreza w kraju.

Do stolicy polskiego morsowania – a na taką wyrasta właśnie Mielno – zjadą Morsy i Foczki z Polski i zagranicy. Udział w Zlocie zapowiedziały 93 kluby i około 1600 osób – mówi Łukasz Molski z mieleńskiego Centrum Promocji i Informacji Turystycznej, będący organizatorem tego przedsięwzięcia. Dodaje, że na niedzielną (14 lutego br.) kąpiel w Bałtyku zapisało się ponad 1480 osób, a liczba ta do ostatniej chwili może wzrosnąć.

Kąpiele w lodowatej wodzie to dość ekstremalny sport ale jednocześnie taki, który może być uprawiany bez względu na wiek. Najstarszy uczestnik poprzednich mieleńskich Zlotów liczył sobie ponad 80 wiosen, a najmłodszy… zaledwie trzy miesiące. Zdaniem Łukasza Molskiego morsowanie to świetna zabawa, ale przede wszystkim propagowanie zdrowego trybu życia i zimowa promocja Mielna.

W programie trzydniowej imprezy przewidziane są różne atrakcje, ale te najbardziej widowiskowe odbędą się w niedzielę. Tego dnia bowiem przez ulice Mielna przejdzie wielobarwny korowód Morsów i Foczek zakończony wspólną kąpielą w Bałtyku.

 

Logo_MZM

Program Zlotu oraz inne informacje na jego temat znajdą Państwo na stronie internetowej:
http://www.zlotmorsow.mielno.pl/

Relacje fotograficzne i filmowe ze zlotowych wydarzeń nasz magazyn będzie udostępniał zaś na bieżąco na stronie: www.prestizkoszalin.pl

 

Tegoroczny Międzynarodowy Zlot Morsów patronatami objęli Minister Sportu i Turystyki oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Starosta Powiatu Koszalińskiego i Wójt Gminy Mielno.