cykl 1 Wydarzenia

Startuje czteroletni cykl otwartych spotkań poświęconych architekturze

„Morze Architektury” – tak będzie się nazywał czteroletni cykl wydarzeń prezentujących koszalinianom najciekawsze zjawiska w tej dziedzinie twórczości w Polsce oraz najciekawsze postaci środowiska architektonicznego. Inauguracja cyklu i pierwsza prezentacja już w najbliższy czwartek (21 stycznia br.) w Klubie Kawałek Podłogi o godzinie 19. Wstęp wolny.

Wszystkie spotkania będę miały charakter otwarty. W zamyśle organizatorów z koszalińskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich „Morze Architektury” podzielone będzie na mniejsze cykle tematyczne.

Zaplanowany na 21 stycznia br. wykład otwiera sześcioczęściowy cykl „Śląsk nad morzem”. Wystąpi ikona polskiej architektury – pan Stanisław Niemczyk (ur. w 1943 w Czechowicach-Dziedzicach)  – nazywany „polskim Gaudim”, laureat Honorowej Nagrody SARP w 1998 r., uhonorowany w 2000 r. przez Jana Pawła II odznaczeniem Pro Ecclesia et Pontifice.
Stanisław Niemczyk za zasługi dla budownictwa sakralnego otrzymał 18 czerwca 2011 r. medal Per Artem ad Deum (Przez sztukę do Boga), przyznawany przez Papieską Radę ds. Kultury.

Jak informuje Piotr Śmierzewski, wiceprezes SARP Koszalin odpowiedzialny za sprawy twórczości, a jednocześnie jeden z pomysłodawców „Morza Architektury”, spotkania mają mieć charakter swobodny a nie akademicki. Po wykładzie gościa zawsze planowana jest dyskusja.

Prezentacje  będą odbywać się zawsze w trzeci czwartek miesiąca (z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych: lipca i sierpnia) w Klubie Kawałek Podłogi przy ulicy Piastowskiej. Przypominany – wstęp wolny!