IMG 6069 Wydanie specjalne
Fot. Wojciech Grela

Między światłem a cieniem

Dekoracja okien potrafi odmienić całe wnętrze. I nie chodzi wyłącznie o efekt estetyczny. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy płynnie regulować ilość docierającego do nas światła. Ma to wpływ na nastrój, dobry sen, odpoczynek. Możliwości ozdobienia okien w funkcjonalny sposób jest coraz więcej. W gąszczu technologicznych nowinek, w niezwykłym bogactwie materiałów i możliwych zastosowań pomogą odnaleźć się fachowcy – doradcy i montażyści z firmy Akant.

 

Tradycyjne firany i  zasłony odchodzą do przeszłości. Dzisiejsze, nowoczesne rozwiązania są piękne i funkcjonalne. Koszaliński Akant specjalizuje się w dostarczaniu kolejnych nowości. Wybierać można nie tylko spośród bardzo szerokiej gamy dekoracyjnych materiałów, ale też z wielu przydatnych rozwiązań technologicznych.

W każdej branży, również w dziedzinie dekoracji okien, istnieją pewne zmienne trendy. obecnie królują szerokie drewniane żaluzje, które idealnie współgrają z modnym, skandynawskim wystrojem wnętrz. W kolekcji Pure dominują stonowane, naturalne kolory, odcienie bieli i szarości. To rozwiązanie wyraźnie ociepla wnętrza, jest subtelne i eleganckie, a przy tym łatwo daje się komponować z innymi dekoracjami. Drewno, z którego wykonane są żaluzje (lipa syberyjska) jest bardzo trwałe i odporne – można więc mieć pewność, że przetrwa długie lata i nie zmieni swojego wyglądu.

Akant-plisy

Innym popularnym rozwiązaniem są wykonane z tkanin żaluzje plisowane, czyli system Cosimo. Ten system  nie ma nic wspólnego z tradycyjnymi żaluzjami – jest to plisowana harmonijka wykonana z tkaniny, dająca możliwość zastosowania na oknach o niemal każdym kształcie. Są płynnie regulowane, da się więc zatrzymać je na dowolnej wysokości. W ofercie Akantu jest w tym przypadku kilkaset tkanin o różnych kolorach, wzorach i fakturach. Ciekawą funkcję spełnia zastosowana w niektórych materiałach specjalna powłoka odbijająca światło, która latem zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń, natomiast zimą zatrzymuje ciepło. Można do nich dobrać aluminiowe profile w kilkunastu kolorach tak, aby zlewały się kolorystycznie z zastosowaną tkaniną albo były dla niej kontrastem.

Plisy  doskonale nadają się do domów, w których mieszkają małe dzieci – steruje się nimi za pomocą uchwytów; nie ma wiszących sznurków, które w pewnych sytuacjach mogą stanowić zagrożenie dla maluchów. Jest na to zresztą jeszcze jeden ciekawy i wygodny sposób. Bezpieczeństwo i komfort zwiększają systemy automatycznego sterowania – wszystkie rolety i żaluzje  dostępne w ofercie firmy Akant można wyposażyć w to rozwiązanie. odsłanianie i zasłanianie okien odbywa się wtedy za jednym wciśnięciem guzika.

Akant-wertikale

Zwolennicy klasycznych firan i zasłon uważają, że tylko to rozwiązanie pozwala odpowiednio doświetlić pomieszczenie, a jednocześnie uniknąć wścibskich spojrzeń. Jest już jednak i na to prosty sposób! rolety „noc i dzień” z serii Magna, Treo i Coda, stanowiące połączenie naprzemiennych pasów przezroczystej, cienkiej i grubszej, nieprzepuszczającej światła tkaniny. Ich działanie najlepiej obejrzeć w salonie Akantu. Jedno jest pewne – są proste, estetyczne, nadają się zarówno do mieszkań jak i eleganckich biur. Zwykłe firanki i zasłony można po prostu zasłonić i odsłonić. Tu mamy możliwość płynnego regulowania ilości światła wpadającego do pomieszczenia.

Nowoczesnych rozwiązań jest tak wiele, że mogą przyprawić o zawrót głowy. Urządzając mieszkanie lub dom warto więc skorzystać z pomocy fachowców – doradców i montażystów. To oni, dzięki doświadczeniu i świetnej znajomości oferty, najlepiej podpowiedzą jaki system odpowiada potrzebom konkretnych osób.  Wiedzą też co i jak można zamontować przy danym typie okna. Właściciel mieszkania może w tym czasie skupić się na wyborze materiałów – doradcy mają przy sobie zawsze pełen próbnik produktów dostępnych w Akancie. A jeśli mamy pomysł, którego nie ma w ofercie – i tak warto o niego zapytać – Akant to producent i firmie łatwo dostosować się do nawet najtrudniejszych oczekiwań klientów. rozwiązania, które proponuje Akant sprawdzają się już z powodzeniem – oprócz prywatnych mieszkań i biur – w obiektach takich jak biblioteki, szpitale, żłobki czy przedszkola. Dzięki nim można ozdobić wnętrza a także podnieść ich funkcjonalność – obniżyć średnią temperaturę w nasłonecznionym pomieszczeniu, umożliwić płynną regulację wpadającego do niego światła. To elementy, które wpływają na komfort życia, nastrój, jakość snu. Warto zadbać o własne dobre samopoczucie między cieniem i światłem.

Salon Firmowy AKANT ul. Morska 13, Koszalin, tel. 731 101 757, www.rolety-akant.pl, www.akant.com.pl , www.cosimo.pl