1 Przyjemności, Temat z okładki, Zdrowie i uroda

Centrum Rekreacji Forma. Dobra energia dla ciała i ducha

Jakość premium w konkurencyjnej cenie – definiuje krótko główne założenie Centrum Rekreacji „Forma” jego menedżer, Krzysztof Stefanowicz. Fitness dla coraz większej liczby osób wychodzi poza podejmowaną z większą lub mniejszą częstotliwością aktywność fizyczną, ale staje się stylem życia, jego ważną częścią i stałą pozycją w kalendarzu codziennych zajęć. Skoro tak, wybór miejsca, w którym spędza się długie godziny na dbaniu o sylwetkę i dobre samopoczucie jest kluczowy. Musi ono spełniać wiele kryteriów. Chcemy mieć do dyspozycji nowoczesne urządzenia, wsparcie wykwalifikowanych fachowców, przyjazne wnętrze, a jednocześnie po prostu dobrą atmosferę. Poprzeczka na rozrastającym się rynku usług zawieszona jest bardzo wysoko. Centrum Rekreacji „Forma”, która ruszyła w nowo otwartym Parku Wodnym w Koszalinie i – jak podkreśla Krzysztof Stefanowicz – sprosta wszelkim wymaganiom.

Zgodnie z nazwą, Centrum Rekreacji „Forma” nie będzie jedynie siłownią. – Nazwałbym je raczej miejscem aktywnego wypoczynku – mówi Krzysztof Stefanowicz. Koszalinianin od urodzenia. Przez wiele lat prowadził pierwsze w Koszalinie studio fitnessu, działające zresztą do dziś. Jest absolwentem Instytutu Kultury Fizycznej na Uniwersytecie Szczecińskim. Z branżą rekreacyjną rozstał się na kilka lat, a teraz do niej powrócił. – Oprócz zajęć sportowych i rekreacyjnych, będzie można u nas skorzystać z usług pielęgnacyjnych i relaksacyjnych. Chcemy tworzyć miejsce przyjazne dla ciała i ducha, z dobrą energią, profesjonalny i reprezentatywny klub nie wymagający głębokiego portfela.

Pierwszorzędnym wyróżnikiem Centrum Rekreacji „Forma” jest jakość sprzętu treningowego i wyposażenia, wizytówka każdego klubu fitness i siłowni. Po drugie – unikalne umiejscowienie w kompleksie rekreacyjnym i oryginalna aranżacja przestrzeni. A w końcu wspomniana proporcja wysokiego standardu usług do rozsądnej ceny.

PRZYJAZNA PRZESTRZEŃ

Centrum Rekreacji „Forma” znajduje się na pierwszym piętrze nowo otwartego Parku Wodnego w Koszalinie. Sąsiaduje z barem restauracyjnym i tarasem widokowym, z którego można zerkać na korzystających z pływalni. Zajmuje około 300 m² powierzchni, w skład której wchodzą sala do aerobiku, sale do ćwiczeń siłowych, wygodne, duże szatnie – osobne dla pań i panów – oraz łazienki z prysznicami. Ponadto „Forma” dysponuje 10 pomieszczeniami przeznaczonymi na usługi komplementarne. W jednym z wnętrz niebawem powstanie kolorowy pokój zabaw dla dzieci. Maluchy pod opieką animatorek pozostaną w nim na czas ćwiczeń rodziców.

Promocja na otwarcie: karnet na siłownię w cenie 20 proc. niższej.Obowiązuje tylko do końca września br.

Przestrzeń części fitnessowej z jednej strony jest na tyle duża, by pomieścić i dobrze rozmieścić sprzęty do ćwiczeń, a z drugiej w miarę kameralna, pozbawiona charakterystycznego dla klubów sieciowych halowego, bezosobowego klimatu – podkreśla Krzysztof Stefanowicz. – Zależy nam, by użytkownicy czuli się u nas przyjemnie i swobodnie. Pod opieką, ale nie pod obserwacją. Są przecież różni. Jedni wolą ćwiczyć sami, inni w grupie. Rozplanowanie wnętrza zaspokoi obie te potrzeby.
Sala ma trzy części. Pierwsza, przedzielona od reszty ścianką, powstała z myślą o paniach, choć również panowie będą mogli z niej korzystać. Znajdują się w niej lżejsze sprzęty do ćwiczeń siłowych. Druga część sali to strefa maszyn siłowych grubszego kalibru. W trzeciej części sali, ze specjalnie przystosowaną podłogą, znajduje się strefa dla miłośników cięższej rekreacji, podnoszenia ciężarów, profesjonalistów i zawodowców, wyposażona oczywiście w odpowiedni sprzęt i akcesoria.
Aranżacją CR „Forma” zajął się koszaliński architekt, Marcin Łastowski, właściciel firmy Studio Dom, który zaprojektował również przestrzeń restauracyjną Parku Wodnego. Wnętrze ma naturalne atuty w postaci dużych okien, które nie tylko optycznie powiększają przestrzeń, ale ją doświetlają. Frontem do okien na całej długości stanęły sprzęty cardio: orbitreki, bieżnie i rowery stacjonarne. Jest ich kilkanaście. Biegacze zamiast kontemplować salę, będą mogli podziwiać widoki wokół Parku Wodnego. Wnętrze jest jasne, urządzone w ciepłych, neutralnych barwach, z drewnianymi podłogami, z mocnymi czerwonymi detalami.
Ściany zdobią wielkoformatowe fotografieÉ parowozów. – Chcieliśmy użyć jakiegoś oryginalnego motywu zamiast popularnych kwiatów czy zdjęć wysportowanych sylwetek – mówi Krzysztof Stefanowicz. – Parowozy kojarzą się z siłą i tężyzną fizyczną, a więc idealnie pasują do charakteru naszego miejsca.
Całość sprawia wrażenie dynamiczne, nowoczesne, ale też eleganckie. Pięknie wpisuje w architekturę całego obiektu. Ogromnym atutem jest też dobre skomunikowanie klubu z położonymi obok saunami i basenem umożliwiającego przemieszczenie się między tymi miejscami i korzystanie z nich kompleksowo. W planach jest wprowadzenie specjalnego karnetu uprawniającego do wejścia i na siłownię i na basen.

[column size=one_half position=first ]

Fizjoterapeutka i masażystka Malwina Sztuka
Fizjoterapeutka i masażystka Malwina Sztuka

[/column]

[column size=one_half position=last ]

Instruktorka i dietetyczka Wiktoria Prokopowicz
Instruktorka i dietetyczka Wiktoria Prokopowicz

[/column]

JAKOŚĆ NA PIERWSZYM MIEJSCU

Ogromnym atutem Centrum Rekreacji „Forma” jest wyposażenie techniczne, co docenią zarówno osoby rozpoczynające przygodę z siłownią, jak i koneserzy siłowni, którzy doskonale wiedzą, że dobry, mocny i nowoczesny sprzęt jest podstawą efektywnego treningu. – Zdecydowaliśmy się na najlepszego producenta, amerykańską firmę Life Fitness – mówi Krzysztof Stefanowicz. – Nie ma na rynku lepszego sprzętu treningowego. Producent ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w projektowaniu maszyn do ćwiczeń siłowych wszelkiego rodzaju, do celów prywatnych i klubów. Oferuje urządzenia najwyższej klasy zarówno dla amatorów, jak i zawodowców. Kupno tego sprzętu to dobra inwestycja, a nam zależy na najwyższej jakości.
W Centrum Rekreacji stanęły modele Life Fitness z linii Insignia, które poza charakterystycznym pięknym, nowoczesnym designem, wyróżnia unikalna, ergonomiczna konstrukcja umożliwiająca doskonałą interakcję między użytkownikiem a maszyną. Mówiąc prościej – sprzęt współpracuje z ciałem, reaguje na jego możliwości i wykorzystuje indywidualne predyspozycje fizyczne. Pozwala to ćwiczyć bardzo naturalnie, minimalizować ryzyko kontuzji, a przy tym efektywnie. Część modeli ma wbudowaną aplikację, aktywowaną kodem QR (np. za pomocą smartofona), który pokaże jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia.
Poza wyposażeniem fundamentalnym, a więc maszynami do ćwiczeń cardio (rowery, bieżnie, orbitreki), maszynami do ćwiczeń siłowych, drobnymi akcesoriami (kettle, hantle) oraz specjalistycznymi przyrządami (sztangi) w klubie można skorzystać z najnowocześniejszych ergometrów wioślarskich typu watterrower (tzw. wiosła). To drewniana konstrukcja z opatentowaną technologią wirującej łopatki zanurzonej w zbiorniku wodnym, najlepiej naśladująca wiosłowanie, a przy okazji imitująca jego dźwięk. Urządzenie zyskuje ogromną popularność w siłowniach, właśnie dlatego, że nie tylko szybko i pięknie rzeźbi całe ciało przez co jest uznawane za skuteczniejsze od typowych maszyn cardio, ale dzięki wspomnianemu oryginalnemu efektowi dźwiękowemu uprzyjemniającemu ćwiczenia. W Koszalinie to absolutna nowość.

[column size=one_half position=first ]

Zumba i inne zajęcia taneczne to domena Anny Dąbrowskiej
Zumba i inne zajęcia taneczne to domena Anny Dąbrowskiej

[/column]

[column size=one_half position=last ]

Instruktorka fitness Patrycja Bokiej
Instruktorka fitness Patrycja Bokiej

[/column]

WYJĄTKOWI LUDZIE

Kadra Centrum Rekreacji „Forma” jest już skompletowana. Stanowią ją doświadczeni instruktorzy zajęć aerobowych, a także wykwalifikowani trenerzy. – Będą dostępni dla wszystkich użytkowników siłowni, a nie tylko wybranych osób w ramach treningu personalnego, czyli dodatkowo płatnego, jak to dzieje się w ośrodkach sieciowych – podkreśla Krzysztof Stefanowicz. – Doradzą, jakie maszyny do ćwiczeń wybrać, jak prawidłowo z nich korzystać i oczywiście dopilnują, by nikt nie zrobił sobie krzywdy.
Oferta zajęć będzie zróżnicowana – od różnych form aerobiku pod okiem znakomitej instruktorki Patrycji Bokiej, po zumbę, którą poprowadzi Ania Dąbrowska, od pięciu lat z sukcesem promująca taniec na terenie Koszalina. – Zajęcia będą się odbywać popołudniami i rano – zapowiada instruktorka. – Zapraszam serdecznie i tych, którzy nigdy nie ćwiczyli, i tych, co zdążyli już zumbę pokochać. Mogłabym długo wymieniać zalety zumby. Mimo że pozwala szybko schudnąć, zajęcia nie nudzą, nie męczą i bardziej przypominają zabawę przy fajnej, dynamicznej muzyce niż mozolne ćwiczenia.
Na hit zapowiadają się zajęcia z Wiktorią Prokopowicz, instruktorką fitness i dietetyczką, która jest „żywą reklamą” skuteczności swoich zajęć, ma za sobą bowiem spektakularną przemianę. Ta drobna dziewczyna niegdyś ważyła 18 kilogramów więcej – w co trudno dziś uwierzyć, patrząc na jej wysportowaną sylwetkę. Po drodze do wymarzonej wagi zdobyła międzynarodowy certyfikat trenerski ze specjalnością fitnessu i ćwiczeń siłowych oraz profesjonalną wiedzę z zakresu odżywiania i suplementacji. – Będę się dzielić doświadczeniem z osobami, które chcą schudnąć i jednocześnie wyrzeźbić ciało – zapowiada Wiktoria Prokopowicz. – Zaproponuję im profesjonalną opiekę dietetyczną połączoną ze zróżnicowanymi treningami, dobranymi indywidualnie do możliwości i potrzeb. Zajęcia obejmą ćwiczenia siłowe, interwałowe. Będę w ramach wybranego pakietu nadzorować cały proces odchudzania. To wszystko jest dla mnie połączeniem pracy i pasji. Chcę pokazać, że w drodze po piękne szczupłe ciało najważniejszy jest pierwszy krok.

svg%3E Przyjemności, Temat z okładki, Zdrowie i uroda
Damian Zawadzki, Wiktoria Prokopowicz, Krzysztof Stefanowicz (menedżer), Aleksandra Zwolak, Natalia Zawadzka

NIE TYLKO ĆWICZENIA

Podstawową działalnością Centrum Rekreacyjnego „Forma” są zajęcia fitnessu i siłownia, ale aktywności uzupełnią inne usługi związane z pielęgnacją i relaksujące.
Cztery pomieszczenia przeznaczone są na różnego rodzaju solaria, a także gabinet kosmetyczny. Trzy z dziesięciu pomieszczeń sąsiadujących z salami ćwiczeń zajmie gabinet masażu Sztuka Harmonii, Ciała, Duszy i Umysłu prowadzony przez Malwinę Sztukę, fizykoterapeutkę i masażystkę o wieloletnim doświadczeniu. Oferta masaży dostępnych w gabinecie jest przebogata. Obejmuje zarówno masaże i zabiegi lecznicze, polecane osobom zmagającym się ze schorzeniami układu ruchu, kręgosłupa, bolesnymi napięciami mięśni, ale też typowo relaksacyjne, w tym orientalne – chińskie, polinezyjskie, tajskie, bańką chińską, a także upiększające, wspomagające odchudzanie i antycellulitowe. Ponadto nowatorską terapię Falą Uderzeniową (ESWT, RSWT) polegającą na dostarczeniu wysokiej energii mechanicznej fali infradźwiękowej do bolesnych części ciała, czym można skutecznie leczyć patologiczne zmiany ścięgien, więzadeł, torebek stawowych oraz mięśni i kości. – Bliskie jest mi podejście holistyczne, zakładające współgranie ciała i ducha – podkreśla Malwina Sztuka. – Dlatego zawsze dobieram zabiegi indywidualnie, by skorzystały na tym obie te sfery. Jedno z pomieszczeń chcę przeznaczyć na zajęcia relaksacyjne, oddechowe, warsztaty body art, pogłębiania świadomości ciała.
Ceny usług Centrum Rekreacyjnego „Forma” są konkurencyjne. Podstawowy karnet open, uprawniający do korzystania z siłowni przez miesiąc, kosztuje 99 zł. Karnet na zajęcia aerobowe dla pań – 85 zł. Pakiety są bardzo zróżnicowane, zapisy na zajęcia już trwają.