artur11Artur Szuszkiewicz, koszalinianin, ma szansę wziąć udział w niezwykłej imprezie: zawodach psich zaprzęgów Fjällräven Polar (200 psów alaskan and siberian husky!). Trasa wiedzie z Signaldalen w Norwegii do Väkkäräjärvi w Szwecji. Ekipa zostanie stworzona z osób, które zbiorą najwięcej głosów. Artur swoje zgłoszenie już wysłał, teraz potrzebuje wsparcia. Konkurencja jest ogromna, uczestnicy zgłaszają się z całego świata.

Skąd pomysł? Artur mówi: „Nigdy nie byłem za kołem podbiegunowym, a z racji, że takie przedsięwzięcie wymaga specjalistycznego sprzętu (koszt śpiwora może oscylować między 1500 a 4500 zł), nie zdecydowałem się na coś takiego. Fjallraven na czas wyprawy zapewnia sprzęt dla uczestników wyprawy, a sama koncepcja wyjazdu na zawody psich zaprzęgów jest wymagająca, a to zawsze jest dla mnie motywujące”.

Artur od wielu lat zajmuje się survivalem i tzw. outdoorem (czasem towarzyszy mu pies, Tola :)). Od kilku lat survivalem zajmuje się też profesjonalnie: organizuje wyjazdy, uczestniczy w wyprawach w dzikie zakątki świata i szkoli innych.

Inna jego pasja to rekonstrukcja – od 2008 roku jest założycielem i dowódcą koszalińskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Jack of Diamonds”. Z wykształcenia zaś – inżynierem budownictwa.

 

Poniżej link do strony, na której znajdziecie filmik zgłoszeniowy Artura oraz panel do głosowania!

http://polar.fjallraven.com/contestant/?id=541

 

DSC02331