izabela rogowska -21Tym razem w naszym cyklu Hondę Civic 5D 1.5 Sport Plus testuje pani Agnieszka Klich, prowadząca w Koszalinie przy ulicy Księżnej Anastazji salon kosmetyczny. Dla pani Agnieszki była to okazja do poznania nowego modelu zaproponowanego przez japońskiego producenta i to w szczególnej wersji. Jak podkreśla, prawo jazdy posiada kilkanaście lat, a od niemal dwunastu wierna jest marce Honda – obecnie na co dzień jeździ Hondą CR-V. Można więc śmiało powiedzieć, że mamy do czynienia z ekspertką.

 

Kiedy zobaczyłam ten samochód, pomyślałam, że…

… ma zaskakująco sportową sylwetkę. Pomyślałam również, że to auto musi się doskonale nadawać do poruszania się po mieście, bo nie jest ani za duże, ani za małe. Przekonałam się wkrótce, że na dłuższych trasach tak samo świetnie się sprawdza jak w jeździe miejskiej, bo miałam okazję pojechać nim do Gdańska.

 

Kiedy usiadłam za kierownicą…

… stwierdziłam, że estetyka i jakość wnętrza są w moim guście. To jest auto ze średniej półki cenowej, więc kiedy porównuję je z innymi jakie znam, pozytywnie się na ich tle wyróżnia. Niektóre samochody mają taki bardzo plastikowy „posmak”, a ja tego nie lubię. Tutaj do jakości wykończenia i klimatu wnętrza nie można mieć żadnych zastrzeżeń.

 

 

Pierwsze odczucia z jazdy to…

… zaskoczenie, z jaką lekkością się to auto prowadzi. Później poczułam jego przyśpieszenie, wypróbowałam doskonałe hamulce. Wtedy zrozumiałam, skąd to pierwsze skojarzenie ze sportem. Zawsze kiedy mąż mówił, że samochód musi mieć dobre przyśpieszenie, myślałam, że to jakaś męska fanaberia. Ale tutaj przekonałam się, jak to wpływa na odczucie komfortu, bo z ogromną pewnością można na przykład wyprzedzać. Na naszych byle jakich drogach to bardzo ważne, żeby mieć gwarancję, że takie manewry są bezpieczne.

 

Parkowanie tym samochodem…

… to sama przyjemność. Od czterech lat używam samochodu wyposażonego w kamerę cofania, więc wiem jaka jest pomocna. W Hondzie Civic są kamery i czujniki cofania, więc jakby podwójne zabezpieczenie. Przestałam się bać parkowania w „kopertach”. Do tego manewru miałam uraz od czasu egzaminu na prawo jazdy. Nie wyobrażam sobie, żeby moje kolejne auto nie miało kamery cofania. Łatwo się do tej wygody przyzwyczaić. Spośród różnych motoryzacyjnych nowinek ta wydaje mi się niezwykle praktyczna i potrzebna.

izabela rogowska -28

Wewnątrz auta od razu zwróciłam uwagę na…

… organizację przestrzeni. To mi się podoba w Hondach, że chociaż to różne modele i roczniki, ktoś kto nimi kiedykolwiek jeździł, od razu poczuje się jak u siebie. Po prostu jest to tak rozwiązane, że od razu wyczuwa się podobieństwo. Tak więc nie trzeba się długo przyzwyczajać do kolejnego samochodu.

 

O systemie multimedialnym można powiedzieć, że…

… sprawdza się od każdej strony – zarówno jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki, jak i nawigację. Korzystałam z jednego i drugiego. Nawigacja jest bardzo intuicyjna, przyjazna. Wypróbowałam ją podczas jazdy w Trójmieście – prowadziła mnie perfekcyjnie. Poza tym podpowiadała lokalizację najbliższej stacji paliw, kawiarni, bankomatu. To wygodne.

 

Największe wrażenie podczas testu zrobiło na mnie…

… kilka rzeczy. Po pierwsze rozsądne zużycie paliwa, bo to przecież bardzo ważne na co dzień. Po drugie, wspomniana już intuicyjność obsługi, bo ten samochód nie odciąga uwagi kierowcy od prowadzenia jakąś skomplikowaną elektroniką; pewnie jest jej w aucie dużo, bo to przecież „Japończyk”, ale tego kierowca sobie nie uświadamia i nie czuje się onieśmielony „gadżetami”.

izabela rogowska -26

Poleciłabym ten samochód zwłaszcza ze względu na…

… niezawodność Hond. Znam je od dawna. Nigdy nie miałam żadnych kłopotów. Serwis odwiedzam tylko ze względu na przeglądy okresowe. Druga ważna rzecz to poczucie bezpieczeństwa. Tego samochodu można być pewnym w każdej sytuacji. Myślę, że większość z nas nie kupuje auta ze względu na jakieś techniczne niuanse, ale dla komfortu i wygody. Mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że auto, które testowałam, spełnia te oczekiwania w stu procentach.

 

Honda Civic 5D 1.5 Sport Plus

Pojemność silnika: 1498 cm3
Moc nominalna – 134kW
Moc nominalna – 182 KM
Prędkość maksymalna – 220 km/h
Przyspieszenie 0-100 km/h – 8,3 s.
Rodzaj skrzyni biegów – manualna / CVT
Rodzaj paliwa – benzyna
Minimalne zużycie paliwa – 4,9 l/100km
Uśrednione zużycie paliwa – 5,8 l/100km
Norma emisji spalin – Euro 6
Pojemność bagażnika – od 420 do 1187 litrów
Rozstaw osi – 2697 mm
Rozmiar opon – 235/45R17
Dopuszczalna masa całkowita – 1760 kg
Masa własna z kierowcą (75 kg) – 1382-1432 kg

izabela rogowska -30

To auto możesz już mieć od kwoty 589 złotych miesięcznie w kredycie przy poniższych założeniach

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) w ofercie kredytu Honda Kredyt – raty równe na dzień 2017-11-25 dla najdłuższego wariantu spłaty kredytu wynosi 13,86%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 54 250,00zł, całkowita kwota do zapłaty przez Kredytobiorcę wynosi: 95 626,63zł, oprocentowanie zmienne 5,49%. Całkowity koszt kredytu 41 376,63zł (w tym: odsetki w całym okresie kredytu: 16 376,63zł, prowizja za udzielenie kredytu: ,00zł, szacunkowy koszt ubezpieczenia AC w całym okresie umowy 25 000,00zł,), 120 rat równych po 588,49zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2017-10-11 dla pojazdu o cenie 108 500,00zł przy wpłacie własnej 54 250,00zł.

Powyższe informacje zostały przygotowane bez analizy zdolności kredytowej klienta i maja charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego (w szczególności art. 66 KC), a stanowią jedynie propozycję do negocjacji. Przedstawione parametry uwzględnione w powyższej informacji maja charakter wstępny a ostateczne warunki finansowe będą zależne w szczególności od oceny sytuacji finansowej Kredytobiorcy i innych warunków uregulowanych w umowie kredytowej. Bank nie podejmuje odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszego dokumentu. Warunki kredytu są zależne od wyników oceny sytuacji finansowej Kredytobiorcy i parametrów kredytu. Wszystkie wymagane prawem informacje n.t. kredytu zostaną przekazane wnioskodawcy w sposób określony przepisami ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (DZ.U. z 2011 r. Nr 126, poz. 715 z późn. zm.).

 


 

Mojsiuk Sp. z o.o. Auto KM Sp. K.
Autoryzowany Dealer Honda
Stare Bielice 128
76-039 Biesiekierz
tel. 94 34 77 363
www.honda.mojsiuk.pl