Apartamenty przy Starówce to propozycja, która szczególnie zadowoli osoby ceniące sobie komfort mieszkania w samym centrum miasta, ale jednocześnie w miejscu zacisznym i otoczonym zielenią. Już w sobotę 28 października br. będzie można obejrzeć wnętrze domu przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej 5 i przekonać się, że zakup apartamentu tutaj to dobra decyzja – zarówno jeśli nabywa się go na własny użytek, jak w celach inwestycyjnych.

Trudno wyobrazić sobie wygodniejszą lokalizację. Wokół dostępne sklepy wszelkich branż, szkoły każdego poziomu (m.in. po sąsiedzku I LO), przedszkole integracyjne na parterze budynku. Poza tym na wyciągnięcie ręki przychodnia lekarska, lokale gastronomiczne, teatr. Wejście do Parku Książąt Pomorskich w odległości około 100 metrów, podobnie jak katedra. Do ratusza spacerem idzie się mniej niż 5 minut.

Dom stał przez pewien czas niedokończony. Pierwotny właściciel zmieniał pomysły na jego wykorzystanie. Ostatecznie chciał tam urządzić dom handlowy. Wprowadzone w związku z tym wewnątrz budynku zmiany wzbudziły zastrzeżenia nadzoru budowlanego. Budowa stanęła. I nie ruszyła do momentu, aż obiekt przejął Wiesław Zinka, koszaliński przedsiębiorca, założyciel i prezes firmy Meden-Inmed, która jest producentem oraz dystrybutorem sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego (piszemy o niej w tym wydaniu „Prestiżu” w dziale Biznes).

 

Sobota, 28 października br. (godz. 10.00-16.00) – dni otwarte nieruchomości Apartamenty Przy Starówce (ulica Komisji Edukacji Narodowej 5)

 

Dr Wiesław Zinka mówi: – W pewnym momencie kupiłem w tym obiekcie dwie kondygnacje. Nie mógłbym ich urządzić, kiedy reszta budynku nie byłaby dokończona. A ponieważ na to się w krótkim czasie nie zanosiło, zdecydowałem się wykupić resztę powierzchni i budowę sfinalizować. Tak więc jest to inwestycja jednorazowa. Nie zamierzam udzielać się na rynku deweloperskim – mówi z uśmiechem Wiesław Zinka.

Wnętrze budynku zostało na nowo zaprojektowane i wykonane. Autorem projektu konstrukcyjnego jest Marek Dutka, cieszący się opinią jednego z największych autorytetów w dziedzinie konstrukcji budowlanych na Pomorzu. Projekt architektoniczny przygotowała pracowania architekt Ireny Skowyrskiej.

– Mamy już wszystkie potrzebne odbiory i pozwolenie na użytkowanie – informuje Wiesław Zinka. – Wszystkie inspekcje wypadły znakomicie, chociaż wobec wcześniejszych zastrzeżeń były one szczególnie restrykcyjne.

Ponieważ to moja pierwsza i jedyna taka inwestycja, starałem się, by standard wykończenia był jak najwyższy i by nie było podstaw do jakichkolwiek zastrzeżeń. Instalacje wykonane zostały z najlepszych materiałów. Na przykład instalacja wodna i cieplna zbudowana jest ze stali nierdzewnej, co jest rzadkością i co gwarantuje niezawodność na co najmniej 30 lat. Do każdego mieszkania doprowadzona jest bezpłatna telewizja naziemna, instalacja do podłączenia telewizji płatnej, dostęp do szybkiego Internetu. Na życzenie możemy doprowadzić do poszczególnych mieszkań końcówkę światłowodu, bo zadbaliśmy o taką możliwość.

Zewnętrzne ściany wykonane są z cegły, wewnętrzne nośne są żelbetowe. Budynek jest doskonale zaizolowany termicznie. Dzięki temu i nowoczesnym oknom z koszalińskiej wytwórni Dach zużycie energii potrzebnej do ogrzania domu (korzysta z ogrzewania miejskiego) będzie ograniczone do minimum. Elewację wykonało renomowane Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Piotr Flens.

Dom ma cztery kondygnacje, z których każda to sześć mieszkań. Jedna jest już sprzedana, druga wynajęta. I ta właśnie zostanie zaoferowana osobom poszukującym mieszkań w celach inwestycyjnych, czyli na wynajem. Dwie pozostałe oddane zostaną przyszłym nabywcom w stanie deweloperskim, by takie elementy jak glazura, biały montaż i armatura mogli dobrać według własnego gustu.

W sprawie warunków zakupu mieszkań oraz wszelkich innych sprawach związanych z Apartamentami Przy Starówce należy się kontaktować z panią Magdaleną Lisieczko, Biuro Nieruchomości KompasHouse, telefon 796 692 608.