Franek, Matylda, Bob, czy Simba to nie imiona bohaterów z bajek ale żywych zwierząt, które mieszkają w koszalińskim Madagaskarze. Ten prawdziwy jest niestety daleko, ale jego namiastkę można poczuć tu na miejscu.

Niepowtarzalny, egzotyczny klimat miejsca tworzą przedmioty, instrumenty, pamiątki przywiezione z egzotycznych wypraw, wiele z nich jest z Madagaskaru. Dodatkowo trzcinowe parasole, bambusowe meble, piaszczysta plaża dla dzieci czynią to miejsce wyjątkowym. Żywe, egzotyczne zwierzęta można obserwować z bliska, dotknąć czy wziąć na rękę podczas zajęć edukacyjnych albo w ramach dodatkowej atrakcji podczas urodzin. Miejsce nietypowe, nie jest otwarte codziennie o stałych godzinach. Dlaczego? Popołudnia i weekendy zarezerwowane są na przyjęcia urodzinowe dla dzieci, a godziny przedpołudniowe to czas edukacji dla przedszkoli, szkół i innych grup zorganizowanych.

fot1

Urodzinowy raj

Każde przyjęcie urodzinowe jest starannie przygotowane. Goście mają cały lokal dla siebie na wyłączność, chodzi o komfort i wygodę zaproszonych osób. Animator jest przez 2 godzinny z dziećmi, organizuje tematyczne zabawy, podaje tort, maluje twarze, prowadzi dyskotekę, dba o dobrą zabawę. Urodziny zorganizowane są zgodnie z wybranym tematem przewodnim, a jest ich aż 20 i ich liczba stale rośnie! Tematy różnią się scenariuszem zabaw, gadżetami dla dzieci do przebrania oraz przebraniem animatora. Oferta jest naprawdę szeroka: Minionki, Kucyki pony, Kraina lodu, Minecraft, Afrykańskie safari, Olimpiada sportowa, Detektyw, Superbohaterowie czy Piracka wyspa to tylko przykładowe tematy. Madagaskar, jedyny w Koszalinie, oferuje do zabawy piaszczystą plażę z zabawkami, która jest niebywałą atrakcją dla wszystkich dzieci bez względu na wiek i porę roku. Dzieci podczas zabawy są zaproszone do osobnej, tematycznie udekorowanej sali, w której oczekuje na nich poczęstunek i oczywiście tort urodzinowy. Dla zaproszonych dorosłych gości do dyspozycji jest nastrojowa kawiarenka w klimacie tropikalnym z widokiem na plażę. Można się w niej zrelaksować i przy stolikach pod trzcinowymi parasolami porozmawiać przy filiżance aromatycznej kawy, herbaty czy yerba mate. W kawiarence wygodnie usiądzie około 25 osób więc można także zaprosić rodzinę, babcie, dziadków, zamiast organizować dla nich osobne przyjęcie w domu.

 

Dzieci je znają

Są duże, kolorowe i wypełnione cukierkami… oczywiście chodzi o piniaty, których w Madagaskarze nie brakuje, a wzór można indywidualnie zamówić. To dodatkowa atrakcja urodzinowa, a jest ich więcej, zamykanie w bańce mydlanej, bańkowy tunel, tornado czy dmuchanie bańki jest świetną zabawą dla wszystkich dzieci. Dodatkową ofertą dla najmłodszych jest to, co maluchy lubią najbardziej, szaleństwo na cyrkowej, kolorowej dmuchanej zjeżdżalni z trampoliną.

 

fot5Egzotyczne zwierzęta

Prawdziwą „perełką” Madagaskaru jest Simba – kameleon lamparci, który wita wszystkich gości i zmienia swoje barwy w zależności od nastroju. Zaniepokojony przybiera ostrzegawcze, żółto-czerwone ubarwienie, a kiedy humor mu dopisuje, robi się zielono-turkusowy. Lubi wchodzić na rękę, wygrzewać się na gałęzi i polować na owady swoim dłuuugim językiem. Najbardziej lubiany przez dzieci jest Bob – pigmejski jeżyk afrykański (albinos), którego czerwone oczy mocno kontrastują z białymi igłami. Franek i Ramzes to węże dusiciele, które wywołują duże zdziwienie przy bliższym kontakcie, kiedy okazuje się, że są delikatne, suche i miłe w dotyku. Miłośnicy jaszczurek będą także mieli nie lada uciechę obserwując agamy i gekony, które oczywiście również mają swoje imiona. Egzotycznych zwierząt jest w Madagaskarze więcej, ale może niech to pozostanie na razie tajemnicą. Spotkania ze zwierzętami organizowane są także w przedszkolach, szkołach oraz podczas prywatnych przyjęć w domu klienta (np. imprez urodzinowych).

 

Edukacja poprzez zabawę

W myśl stwierdzenia … nie samą zabawą się żyje, Madagaskar oferuje także zajęcia edukacyjne dla szkół, przedszkoli i innych grup zorganizowanych. Poznać można nie tylko świat żywych, egzotycznych zwierząt ale także to, czego nie widać gołym okiem. Obserwacje mikroskopowe różnorodnych preparatów i kolekcji owadów połączone są z zajęciami warsztatowymi. Rytmy Czarnego Lądu to temat poświęcony kulturze i muzyce afrykańskiej. Dzieci mają okazję poznać i pograć na instrumentach z tykwy, kokosa czy bambusa. Zajęcia z recyklingu cieszą się także dużym powodzeniem. Klapki z opony, czapki z kapsli, czy torebka z korków to tylko niektóre przedmioty, przywiezione z wyprawy na Madagaskar, które można tu podziwiać. Na najmłodszych, już od 3 lat, czeka piracka zabawa i szukanie skarbu. Zajęcia edukacyjne przeplatają się z zabawami ruchowymi, ich treść i forma dostosowana jest do wieku grupy.

fot3

5 lat minęło

W Madagaskarze odbywają się również co jakiś czas imprezy otwarte dla dzieci. Jak co roku, już niedługo odbędą się: Halloween, Andrzejki oraz Mikołajki, które cieszą się dużym powodzeniem. Na dniach, bo 22 października (w niedzielę) Madagaskar będzie obchodził swoje 5 urodziny i z tej okazji szykuje szereg atrakcji i dobrą zabawę. Dodatkowo podczas imprezy sprzedawane będą cegiełki przez Fundację Pomocy Dzieciom MAGIA, a uzyskana kwota w 100% trafi do potrzebujących dzieci. Madagaskar serdecznie zaprasza do świętowania razem z nim tej okrągłej rocznicy. Więcej informacji o tej i innych planowanych imprezach znajduje się na stronie internetowej firmy oraz firmowym Facebooku.

 

 

Madagaskar

www.madagaskarparty.pl
tel. 537 498 004
ul. Bohaterów Warszawy 2, Koszalin