W sobotę 16 września 2017 roku pogoda zrobiła wspaniały prezent organizatorom 3. PKO Biegu Charytatywnego. Po wielu dniach deszczowych pokazało się piękne słońce.

Biegacze wystartowali jednocześnie na stadionach 12 miast w Polsce. Koszalińska część imprezy – tradycyjnie – została rozegrana na bieżni KS Bałtyk. Sukces poprzednich dwóch edycji oraz rosnące zainteresowanie biegiem zachęciło PKO Bank Polski do rozbudowania wydarzenia o kolejne atrakcyjne elementy. Jednym z nich była organizacja biegu towarzyszącego dla dzieci w wieku 4-12 lat. Drugim, sprawdzonym w ubiegłym roku, rozwiązaniem – gratyfikacja dla każdego miasta-gospodarza, którą jest ufundowanie zestawu zewnętrznej siłowni w dowolnie wskazanej przez miasto lokalizacji.

W 3. PKO Biegu Charytatywnym, podobnie jak w edycjach poprzednich, celem uczestników było wybieganie jak największej liczby okrążeń wokół stadionu, które zostały następnie przeliczone w każdym regionie na kwotę, która wesprze działalność instytucji dożywiającej dzieci (w Koszalinie – miejscowy oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci).

Koszalinianie w ogólnym rankingu 12 miast wypadli bardzo dobrze, zajmując piąte miejsce (w sumie 2421 okrążeń) i wyprzedzając na przykład Warszawę. Najlepszy wynik osiągnęła drużyna z Jednostki Wojskowej 1223, która w ciągu godziny pokonała równo 50 okrążeń.

Warto jeszcze dodać, że ambasadorem 3. PKO Biegu Charytatywnego w Koszalinie był znakomity sprinter Marcin Urbaś, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Europy i świata.