Firma IBERO rozpoczęła swoją działalność na Ziemi Koszalińskiej pod koniec lat 90. ubiegłego wieku. Założona przez studentki Wyższej Szkoły Inżynierskiej, już prawie 20 lat z powodzeniem rozwija się na koszalińskim rynku.

 

Od samego początku firmie IBERO przyświeca zasada indywidualnego podejścia do klientów. To właśnie tutaj w szczególny sposób materializuje się zasada „Klient nasz Pan”, choć właściwie należałoby powiedzieć: „Klient nasz Przyjaciel”. Obok absolutnego profesjonalizmu, ogromnej wiedzy na temat produktów i znajomości bieżących trendów we wzornictwie, każdy klient wchodząc do salonu IBERO spotyka się przede wszystkim z niezwykle miłą atmosferą i partnerskim podejściem. Budowa tak wyjątkowych relacji z klientami to jeden z najbardziej znaczących atutów firmy. Dzięki osobistym umiejętnościom budowania przyjaznych relacji, obsługa handlowa w IBERO wchodzi na ponadstandardowy poziom. Niezwykła łatwość nawiązywania kontaktów, okraszona uprzejmością, cierpliwością, a przede wszystkim doświadczeniem handlowców IBERO, pozwala każdorazowo na przygotowanie oferty „skrojonej na miarę”. Wielokrotnie wstępne rozmowy z potencjalnymi klientami zajmują wiele godzin, lecz dzięki tym otwartym konwersacjom, wnętrza tworzone w salonie IBERO oprócz wyposażenia otrzymują również duszę.

 

„Wyobraź sobie wnętrze jako połączenie nowoczesnego designu i rodzinnego ciepła, lub zamiast sobie wyobrażać po prostu w nim zamieszkaj.”

 

Tak w skrócie można zdefiniować misję obecnych właścicieli firmy: pani Anny Berezowskiej i jej męża Mirosława Mastalerza. Aby tę misję profesjonalnie realizować, firma IBERO już wiele lat temu podjęła żywą współpracę z lokalnymi architektami wnętrz. Z większością z nich właściciele utrzymują wieloletnie koleżeńskie relacje. To ważne, bowiem tak bliskie kontakty bardzo ułatwiają wzajemne zrozumienie i dzięki temu pozwalają na wspólną realizację ciekawych i wyjątkowych wnętrz dla klientów. Firma IBERO dba nie tylko o budowanie wyjątkowych i cennych relacji, ale także o wiedzę i profesjonalizm. Corocznie organizowane są szkolenia produktowe dla architektów wnętrz, z którymi firma współpracuje. Dzięki temu wspólne doradztwo dla klientów zawsze opiera się na nowościach oraz bieżących trendach designu.

DSC_6413WS

 

Ścisła współpraca IBERO z architektami wnętrz zaowocowała także zdobyciem prestiżowych nagród przez lokalnych projektantów. Pani Anetta Kazimierska, prowadząca pracownię projektową 2T-studio w Koszalinie, zdobyła w ubiegłym roku jedną z nagród głównych w ogólnopolskim konkursie dla architektów wnętrz „VASCO INTEGRACJA”. Jest to konkurs organizowany od ponad 10 lat przez belgijską firmę VASCO – lidera w dziedzinie grzejników dekoracyjnych. Warto nadmienić, że firma IBERO Łazienki jest autoryzowanym studiem sprzedaży grzejników dekoracyjnych Vasco o największej i najciekawszej ekspozycji tych grzejników w regionie.

 

Kilka miesięcy temu firma IBERO podjęła kolejny krok na ścieżce swojego rozwoju. Wczesną wiosną tego roku, właściciele zdecydowali o otwarciu salonu wystawienniczego pod nowym adresem przy ul. Szczecińskiej 42. To nie tylko nowy adres. To nowoczesna jakość wystawiennictwa na powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych. Ekspozycja o bardzo przestrzennym charakterze jest podzielona na kilka stref. Strefa główna, która wita wchodzących klientów to „inspiracje łazienek”, w której zaprezentowano wiele ciekawych projektów pełnego wyposażenia łazienek.

 

DSC_6474WS

Kolejna strefa nowego salonu to strefa najważniejsza – dział obsługi klienta. To nowocześnie zaprojektowana część lokalu, pozwalająca na wygodne rozmowy bezpośrednie i prezentacje produktów. W tej samej części przewidziano strefę lounge z wygodnymi fotelami, gdzie można w spokoju poczekać na ofertę, zapoznając się z lekturą różnych czasopism wnętrzarskich, dostępnych na wyciągnięcie ręki.

 

Kolejna strefa to bogata ekspozycja płytek ceramicznych podzielona na różne struktury, formaty, kolory. Ta bogata ekspozycja to efekt współpracy z wieloma europejskimi i światowymi producentami ściennych i podłogowych płytek ceramicznych. Płytki są wyeksponowane również w zwartych bibliotekach, gdzie można dokonywać wyboru wg rozmiarów, kolorów lub motywów wzorów. To bardzo ułatwia finalny wybór zwłaszcza, gdy doradza się klientom mającym już wstępną wizję swoich wnętrz. To bardzo cenny sposób na doradztwo dla architektów wnętrz przychodzących po produkty z projektami wizualizacji.

 

DSC_6509WS

 

W dalszej części salonu są zlokalizowane ekspozycje wielu znanych w świecie producentów armatury i ceramiki łazienkowej jak m in. Hans Grohe, Duravit, Roca, Kludi, Dornbracht, Huppe, Kermi, Vasco

 

Warto podkreślić, iż od tego roku firma IBERO wprowadziła do oferty nowe produkty.

Są to między innymi:

• Kuchnie wg projektów na wymiar

• Tapety

• Sztukateria ścienna i podłogowa

• Beton dekoracyjny

• Oświetlenie belgijskiej firmy Kreon oraz Belux

 

Dla relaksu po długich rozmowach doradczych (to nowość!) właściciele salonu IBERO postanowili oddać do dyspozycji klientów salonu swoją własną biblioteczkę książek, które każdy klient może bezpłatnie pożyczyć, jeśli tylko znajdzie interesującą dla siebie pozycję. – Bo klient to nasz przyjaciel, przypomnijmy – mówią właściciele firmy. Projektując nowy salon nie zapomniano także o dzieciach, które mają także swój kącik, gdzie mogą zająć się przygotowanymi dla nich grami, kolorowankami czy klockami. To bardzo pomaga, zwłaszcza młodym rodzicom, spokojnie zająć się rozmową z handlowcami IBERO.