W eliminacjach do wakacyjnego konkursu Karaoke Super Star („Śpiewać każdy może trochę lepiej i nad morzem”) udział wzięło 74 przyjezdnych z całego kraju. Do koncertu finałowego, który odbył się 12 sierpnia br. na deptaku w Mielnie zakwalifikowało się 14 osób. Oceniało ich jury, w którym znaleźli się m.in. Rafał Bryndal, Jacek Kret i Wojtek Jagielski, czyli „Poparzeni Kawą Trzy”.

Uczestnicy konkursu mogą wybierać spośród 240 utworów polskich i zagranicznych. Półfinaliści wyłonieni w eliminacjach na terenie gminy Mielno mogli skorzystać z profesjonalnych warsztatów wokalnych poprowadzonych przez artystów z Teatru Variete Muza w Koszalinie. Dodatkowo mieli do dyspozycji specjalistki od wizerunku: Martę Waluk – stylistkę i Karolinę Maciejewską – wizażystkę, co zaowocowało w paru przypadkach spektakularnymi scenicznymi metamorfozami .

Muzyczne interpretacje półfinalistów porwały do tańca mieleńską publiczność. Niekwestionowanym zwycięzcą konkursu został Paweł Wenderski (Wrocław), który wykonał polskie klasyki “Cykady na Cykladach” Maanamu oraz „Babę zesłał Bóg” Renaty Przemyk. Drugie miejsce przypadło Rafałowi Misiukowi (Łódź). W czasie jego wykonania „Przez twe oczy zielone” można było odnieść wrażenie, że na scenie pojawił sam Zenek Martyniuk! Trzecią lokatę zdobyła Valentina Dus z dalekiego Kaukazu. W związku z wysokim poziomem tegorocznej edycji konkursu, jury zdecydowało się przyznać dodatkowe nagrody. Wyróżnienia otrzymali Natalia Matusewicz z Unieścia, Katarzyna Pietrzyk z Koszalina i Angela Wawrzyk z Czeladzi.

Imprezę zorganizowało Centrum Kultury w Mielnie, którego dyrektor, Anna Ledochowicz, tak ją podsumowała: – Karaoke Super Star to propozycja świetnej zabawy, w której można zaprezentować swój talent wokalny, wygrać cenne nagrody, a być może otworzyć sobie drogę do kariery scenicznej. Po pierwszej edycji stwierdzamy z przekonaniem, że będziemy dalej pracować nad tym, aby konkurs stał się marką przyciągającą amatorów – miłośników śpiewania, dając im szansę na poddanie się fachowej ocenie i skorzystanie z porad profesjonalistów. Miło byłoby kiedyś usłyszeć, że jakaś gwiazda show biznesu pierwsze kroki na scenie stawiała w Mielnie.