Rozstrzygnięty został Konkurs Pracodawca Roku Pomorza 2017. Uroczyste ogłoszenie jego wyników nastąpiło podczas gali w ramach tegorocznej Herbatki Izbowej Północnej Izby Gospodarczej, w sobotę 9 września br., w ogrodach Bursztynowego Pałacu w Strzekęcinie.

W kategorii Mikro i Mały Przedsiębiorca zwycięzcą konkursu z tytułem Pracodawca Roku Pomorza 2017 została firma Gawex Media sp. z o.o. Gawex Media to firma ze Szczecinka z ponad dwudziestoletnią tradycją. Lider rozwiązań telekomunikacyjnych w regionie, oferujący dostęp do rozwiązań opartych na technologii światłowodowej.

 

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli:

  • All Good sp. z o.o. – firma z Kołobrzegu, prowadząca sklep internetowy Coffe Desk.pl ze sprzedażą kawy z całego świata oznaczone znakiem fair-trade oraz direct trade. Posiada również dwie kawiarnie w Kołobrzegu oraz w Warszawie.
  • CDS Mioduszewski – Integra to firma z Koszalina z 25-letnim doświadczeniem. Jest producentem oprogramowania dla rynku motoryzacyjnego. Dotychczas w Polsce i za granicą wdrożono ponad 100 000 licencji marki Integra.

 

W kategorii drugiej – Przedsiębiorstwo Średniej Wielkości zwycięzcą została firma TROTON sp. z o.o. z Ząbrowa pod Kołobrzegiem. Firma ma ponad 40-letnie doświadczenie w branży lakierniczej. Produkuje szeroką gamę wyrobów przeznaczonych do napraw pojazdów jeżdżących i pływających. Sprzedaje na 60 rynkach zagranicznych, eksportuje w dalekie zakątki Azji, a nawet Afryki. TROTON finansuje pracownikom studia oraz kursy językowe, stosuje premie motywacyjne, wypoczynkowe, organizuje spotkania i wyjazdy integracyjne, a także udziela pożyczek i bezzwrotnej pomocy pieniężnej osobom w trudnych sytuacjach życiowych.

 

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyli:

  • Meden-Inmed sp. z o.o. – znana firma z Koszalina, producent i dystrybutor sprzętu rehabilitacyjnego na rynku międzynarodowym. Dla pracowników ma specjalny program, który oferuje przejrzystą ścieżkę kariery, zatrudnia również pracowników niepełnosprawnych i dba również o warunki do rozwój pasji swoich pracowników.
  • SCHWARTE – MILFOR sp. z o.o. – z Koszalina oferuje urządzenia do udoju mleka oraz specjalistyczne pojazdy do jego transportu, a także sprzęt do utylizacji odpadów, naczepy i przyczepy wraz z ich serwisem na terenie Europy Wschodniej. Dla pracowników ma specjalistyczne szkolenia, finansuje studia podyplomowe oraz posiada bogatą ofertę świadczeń pozapłacowych.

 

W kategorii trzeciej, czyli Przedsiębiorstwo Duże, zwycięzcą z tytułem Pracodawca Roku Pomorza 2017 została firma NFM Production Sp. z o.o. z Lęborka. Jest to producent wyposażenia indywidualnego dla żołnierzy i funkcjonariuszy służb porządku publicznego. Produkuje specjalistyczną odzież taktyczną oraz osłony balistyczne, wykorzystywane m.in. w kamizelkach kuloodpornych. Z produktów NFM na co dzień korzystają elitarne jednostki wojskowe i porządkowe. Niemal 97 proc. produkcji trafia na eksport, w tym gros na rynek norweski. Firma zatrudnia 390 osób. Współpracując z Urzędem Pracy stworzyła ścieżkę kariery zawodowej. Firma podjęła starania o stworzenie klasy zawodowej o profilu Krawcowa/Krawiec.

 

Wyróżnienia:

  • Homanit Polska sp. z o.o. s.k. (Karlino) prowadzi działalność w branży przetwórstwa drewna. Producent płyt pilśniowych. Firma realizuje projekty pozwalające na budowanie przyjaznego środowiska pracy, awanse wewnętrzne oraz inicjatywy budujące relacje z pracownikami i ich rodzinami m.in. współfinansowanie budowy osiedla w Karlinie oraz Hali Widowiskowo-Sportowej w Karlinie.
  • MPS International sp. z o.o. (Koszalin) Od 1991r. firma rozwija się, realizując usługi w zakresie produkcji kosmetyków, butelek oraz środków czystości. Pracownicy aktywnie uczestniczą w grupach projektowych, zwiększając swój wpływ na decyzje i zarządzanie w firmie. Biorą udział w licznych szkoleniach. MPS prowadzi własną Akademię Managerów oraz Program MPS Cafe. Prowadzi unikalną Galerię twórczości pracowników i lokalnych artystów profesjonalnych oraz amatorów.

 

W kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu tytułem Pracodawca Roku Pomorza 2017 nagrodzona została (po raz drugi) firma TROTON. Kładzie ona ogromny nacisk na produkcję z surowców w jak najmniejszym stopniu szkodliwym dla środowiska, ograniczając emisję gazów oraz powstawanie odpadów. TROTON udziela systematycznie wparcia świetlicom wiejskim, organizuje wiele imprez dla społeczności lokalnej. Współpracuje również m.in. z hospicjum w Kołobrzegu, Klubem Rotary oraz Fundacją Zdążyć z Pomocą.

 

Wyróżnienia zdobyli:

  • Homanit Polska – tworzy produkty ekologiczne ze względu na użyty w nich materiał, jak np. naturalne drewno, kleje emitujące minimalne ilości formaldehydów oraz ekologicznie zoptymalizowaną technologię produkcji. Produkt końcowy może być utylizowany termicznie lub kompostowany.
  • MPS International – w produkcji opakowań firma stosuje technologię wielowarstwową, pozwalającą skutecznie zmniejszać powstawanie odpadów, produkuje proekologiczne butelki oraz ekologiczne kosmetyki. Co roku uczestniczy w akcji „Szlachetna Paczka” oraz sponsoruje Fundację Piękniejsze Życie, wspierając pacjentki onkologiczne. MPS współpracuje również z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Koszalinie.

 

W kategorii piątej – Nauka dla Biznesu – zwycięzcą został Wydział Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej. Wyróżnienie zdobył Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. Tadeusza Tańskiego w Słupsku.