Kolejna, 8. edycja akcji „ Biegiem po zdrowie” miała miejsce 3 czerwca, a zorganizowało ją Polskie Radio Koszalin (PRK). W imprezie wzięło udział blisko 3 tysiące uczestników!

O godz. 12 biegacze wystartowali sprzed budynku radia i po pokonaniu trzykilometrowej trasy ulicami Piłsudskiego, Traugutta, 4 Marca i Sybiraków dotarli na metę, czyli Wodną Dolinę. Na uczestników biegu czekało zdrowe śniadanie, a potem Rodzinny Piknik Rekreacyjny. Były lody, stoiska gastronomiczne, porady dietetyczne i kosmetyczne. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych: dmuchanych zamków, kul wodnych i prezentacji artystycznych. Na scenie wystąpiły dzieci z sekcji działających przy koszalińskim Pałacu Młodzieży oraz Szkoły Tańca King Dance, były też zajęcia z sensoplastyki prowadzone przez instruktorów z Pałacu Młodzieży.

Muzyczne talenty można było sprawdzić biorąc udział w konkursie karaoke, a na poszukiwaczy skarbów czekały ukryte na plaży niespodzianki: namioty, hulajnogi oraz zestawy do gry w badminton. Tradycyjnie już nagrodzone zostały szkoły, które najliczniej reprezentowały swoje placówki. W tym roku były to zestawy sprzętu sportowego, a trafiły do Szkoły Podstawowej nr 7 i 17 oraz Zespołu Szkół nr 11.

Honorowy patronat nad tegorocznym biegiem objął Wojewoda Zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski oraz Prezydent Koszalina Piotr Jedliński.