Fantastyczne usytuowanie koszalińskiego aquaparku powoduje, że będąc tu, bez wysiłku możemy sobie wyobrazić siebie nie w mieście, ale gdzieś na urlopie, na łonie natury. Wokół zieleń Góry Chełmskiej, po zmroku nad głową rozgwieżdżone niebo… Wymarzone warunki do relaksu. Wachlarz atrakcji jest tak szeroki, że coś wyjątkowego znajdą w nim dla siebie dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Warto bowiem pamiętać, że to kompleks złożony nie tylko z basenu sportowego, rekreacyjnych basenów kąpielowych, ale i nowoczesnej, bogatej strefy SPA.

Dzień w Parku Wodnym Koszalin zaczyna się o godzinie siódmej. Wtedy pojawiają się pierwsi goście – ci, którzy chcą przed pracą popływać. Warunki mają doskonałe. Basen sportowy o długości 25 metrów ma sześć torów i szerokość 16 metrów, czyli więcej niż zazwyczaj podobne obiekty. Jest więc przestrzeń, by wygodnie zaliczać kolejne dystanse.

Nieco później, bo od godziny dziewiątej rozpoczyna się ruch w pozostałej części aquaparku. Chociaż to nieco nieprecyzyjne sformułowanie, bo od samego rana krząta się tam obsługa, by przygotować wszystko na przyjęcie klientów chcących skorzystać z części rekreacyjnej i strefy saun.

Park Wodny ma atrakcje dla klientów w każdym wieku. I tacy go odwiedzają – od kilkumiesięcznych niemowląt, które rodzice dopiero oswajają z wodą, po seniorów. W jednym czasie z aquaparku może korzystać kilkaset osób.

 

Rodzinnie – znaczy najtaniej

Opłaca się odwiedzać Park Wodny w miarę systematycznie. Ale najkorzystniej jest wybrać się całą rodziną. Rodziny, rozumiane jako 2+1, czyli dwoje dorosłych i dziecko, albo dorosły i dwoje dzieci, mają możliwość zakupienia biletów rodzinnych. Dają one dużą zniżkę od ceny regularnej (zresztą kolejne dziecko również otrzymuje rabat).

PWK rekreacja1

Co tu wybrać na początek?

Część urządzeń znajduje się na zewnątrz budynku. Są to na przykład dwa baseny – ogólnodostępny i dziecięcy. Ten ostatni czynny jest w ciepłym okresie roku. Ogólnodostępny zasila podgrzewana woda, więc można się w nim kąpać przez cały rok.

Warto się w nim znaleźć po zmroku, kiedy zaczynają działać kolorowe podświetlenia. Skorzystać można tutaj również z leżanek wodnych, które funkcjonują na podobnej zasadzie jak jacuzzi i wodnych masażerów, czyli czegoś w rodzaju natrysków do masowania karku i pleców. Bardzo relaksujące doświadczenie!

Na zewnątrz urządzony został również plac zabaw dla dzieci z wieloma kolorowymi zabawkami i między innymi siatką do wspinania się, huśtawkami, równoważniami. W pobliżu dostępne są leżaki, tak więc mamy doglądające pociech mogą się na ich położyć i w czasie zabawy dzieci poopalać się lub poczytać.

 

Rekreacja

Wewnątrz obiektu najciekawszy z pewnością – z punktu widzenia rodzin – jest sektor rekreacyjny, który tworzą: basen dziecięcy, basen do nauki pływania, tak zwana rwąca rzeka, zjeżdżalnia dostępna wprost z basenu, duże zjeżdżalnie dla starszych dzieci i młodzieży, do których wchodzi się przez specjalną klatkę schodową oraz mnóstwo drobnych elementów.

W baseniku dziecięcym woda jest płytka. Tam o pływaniu nie ma mowy, bo jest to miejsce pomyślane jako kącik zabaw najmłodszych gości – pod czujnym okiem opiekunów. Stąd kolorowe zabawki, wielki grzybek, z którego ścieka woda, armatki wodne. Maluchy taplają się w wodzie, próbują łapać strumień wody wylewający się z armatek, unosić się na wodzie. Zapominają o całym świecie.

PWK rekreacja8

Emocje

Starsze dzieci szczególnie cenią sobie zjeżdżalnie. Mogą z nich korzystać wszyscy, właściwie bez ograniczenia wiekowego. Niektóre można nazwać ekstremalnymi – jak choćby Anakondę, która ma długość 176 metrów!
Obok jest zjeżdżalnia multimedialna, która serwuje użytkownikom ciekawe wrażenia wizualne. Kolejna to Cebula, z której wypada się z dużą prędkością do basenu. Nad bezpieczeństwem kąpiących czuwają ratownicy, którzy interweniują, jeśli komuś w czasie zjazdu zakręci się w głowie i straci na chwilę orientację w przestrzeni.
Dla dzieci poniżej piątego roku życia przygotowana jest specjalna mała zjeżdżalnia, która znajduje się w środku obiektu i nie wymaga wchodzenia na klatkę schodową.

Kolejny ciekawy element to „rwąca rzeka”. W czymś na wzór kanału nurt wody dostaje przyspieszenia i prawie porywa kąpiących się. Tutaj dzieci niepotrafiące pływać powinny używać dmuchanych rękawków, bądź być pod opieką rodziców.

Dla osób, które poszukują głębszego relaksu, przygotowane są – tak jak na zewnątrz – masażery ścienne, gejzery wodne, misy jacuzzi. Jeśli ktoś jest zmęczony, ma do dyspozycji leżaki, na których można odsapnąć i na chwilę odciąć się od otoczenia z książką w ręce albo słuchawkami na uszach.

 

Bezpieczeństwo

Nad bezpieczeństwem użytkowników części wodnej czuwają ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Bezpieczeństwo można rozumieć jednak szerzej, także w aspekcie zdrowia. W Parku Wodnym Koszalin zastosowano innowacyjną technologię Zintegrowanego Systemu Dryden Aqua (DAISY), który zapewnia krystalicznie czystą i zdrową wodę w basenie bez toksycznych produktów ubocznych dezynfekcji. Jest to pierwszy w Polsce tak zaawansowany system filtrujący.

Zadowoleni użytkownicy koszalińskich basenów zwracają uwagę na to, że po wyjściu z wody nie pieką ich oczy, a alergicy nie doświadczają reakcji uczuleniowej. Panie podkreślają, że ich włosy nie wysuszają się nadmiernie i zachowują blask. Ten komfort gwarantuje właśnie system DAISY. Jego innowacyjność polega na tym, że dzięki zastosowaniu szeregu skomplikowanych filtrów zużywa minimalną ilość chloru – 40 proc. mniej niż w tradycyjnych instalacjach.

PWK rekreacja3

Relaks w saunach

Korzystanie z saun hartuje ciało, wpływa na stan skóry, rozładowuje napięcie nerwowe. W koszalińskim aquaparku można skorzystać z trzech rodzajów łaźni: parowej, solankowej i parowo-błotnej; z saun – fińskiej, ziołowej i do rytuałów. Łącznie do dyspozycji gości jest kilkanaście kabin.

Atrakcją jest kabina cieplna Infrared, która często mylona jest z tradycyjną sauną. Łączy je oddziaływanie ciepłem, które regeneruje i oczyszcza organizm, ale na tym podobieństwa się kończą. Działanie sauny na organizm ludzki możemy określić jako prozdrowotne, zaś działanie kabiny Infrared – jako lecznicze, z szerokim zastosowaniem w rehabilitacji. Można więc powiedzieć, że w kabinie Infrared korzystamy z dobroczynnego działania słońca – dającego ciepło i dobre samopoczucie psychofizyczne – bez udziału szkodliwych promieni UV.
Nowoczesną formą naturalnego opalania się jest Słoneczna Łąka. Łagodny efekt opalania powstaje na zasadzie natychmiastowej pigmentacji. Sprawia ona, że promienie UV stymulują w pierwszej kolejności przesyłanie już istniejącej melaniny do górnych warstw skóry. W ten sposób możemy cieszyć się zdrową, piękną i naturalną opalenizną.

 

Grota solna

Możliwe jest korzystanie z 45-minutowych seansów relaksacyjno-terapeutycznych. Stymulujący i leczniczy po części mikroklimat groty powstaje dzięki właściwościom soli morskiej z Morza Czarnego i Martwego, soli kamiennej z Bochni i Kłodawy oraz solanki Zabłockiej (sól jodowo-bromowa). Wygodne leżanki, podświetlany okruch solny i sugestywna imitacja gwieździstego nieba sprawiają, że gość korzystający z terapeutycznych właściwości jodu, innych pierwiastków i mikroelementów przeżywa w grocie solnej głęboki relaks.

strefa saun8

Bicze szkockie

Zabieg polega na zastosowaniu przemiennie zimnego i ciepłego strumienia wody podawanej z dyszy z odległości 3-4 m. Efekty to poprawa ukrwienia tkanek, wydalenie toksyn, rozluźnienie mięśni, podniesienie odporności organizmu, wspomaganie przemiany materii. Jako zabieg kosmetyczny bicze szkockie dają efekt odchudzający, ujędrniający i antycellulitowy. Czas trwania pojedynczego seansu to 5-10 minut. Można z niego skorzystać w dowolnym momencie, wystarczy zgłosić to z niewielkim wyprzedzeniem w recepcji.

 

Klasyczne jaccuzi

Tak potoczne określa się wanny z hydromasażem, czyli formą masażu wodnego. Umożliwiają odpoczynek po intensywnym saunowaniu lub pływaniu. Park Wodny Koszalin dysponuje jacuzzi zarówno wewnętrznymi jaki i zewnętrznym.

 

Małe SPA – już nie takie małe

Małe SPA, które jest integralną częścią Saunarium Parku Wodnego Koszalin, rozrasta się w imponującym tempie. Jeszcze w październiku ub. r. był tam tylko jeden gabinet wyposażony w jedyną w Koszalinie kapsułę Neoqi Flamingo, a obecnie są tam już cztery pokoje do masaży.

Katarzyna Kużel, zarządzająca tą strefą Parku Wodnego, komentuje: – Rozwój w tym kierunku podyktowany jest potrzebami rynku i oczekiwaniami naszych klientów. Staramy się bacznie przysłuchiwać naszym klientkom i podejmować takie decyzje, które sprawią, że strefa relaksu będzie coraz większa i coraz bogatsza.

Chociaż kapsuła pojawiła się ładnych kilka miesięcy temu, to cieszy się niesłabnącą popularnością. Co ciekawe, z zabiegów w niej korzystają zarówno panie jak i panowie. Ci drudzy, najchętniej z zabiegu Hammam – wywodzącego się z tradycji tureckiej oraz z „Męskich spraw” – masażu z peelingiem, w męskiej wersji zapachowej.
Panie najbardziej polubiły „Gold Therapy” z drobinkami złota koloidalnego, „Skarby morza” z aktywnymi składnikami, które pobudzają mikrokrążenie i przyśpieszają proces oczyszczania skóry z toksyn.

Dzięki kapsule, wykonywane w Małym SPA zabiegi nabierają nowej jakości, bowiem masaż manualny zostaje tu wsparty koloroterapią, prysznicem Vichy, sauną parową czy sauną na podczerwień, a co za tym idzie aktywne składniki zawarte w kosmetykach mają większą szansę na dotarcie w głębsze warstwy skóry.

strefa saun31

Masaże w Małym SPA

Dużą popularnością cieszą się także masaże klasyczne i bańką chińską. Swoje zwolenniczki (bo nie ma co ukrywać – zdecydowana większość odwiedzających Małe SPA, to kobiety) ma również masaż świecą – polegający na rozprowadzaniu po ciele naturalnych olejów (sojowego i jojoba) oraz maseł (w tym czystego masła Shea). Po takim zabiegu skóra jest idealnie nawilżona i niestraszne jej słońce, słona woda czy wiatr, które ją wysuszają.

 

Kolejne nowości

Dosłownie kilka dni temu Małe SPA wzbogaciło się o kombinezon BOA przeznaczony do drenażu limfatycznego. To świetna propozycja dla tych, którzy nie mogą korzystać z masażu bańką. Masaż BOA wykonuje się za pomocą specjalnie skonstruowanych rękawów wypełnionych powietrzem pod odpowiednim ciśnieniem, które uciskają ciało. Stopniowe wypełnianie się mankietów (począwszy od części ciała położonych najdalej od serca) przypomina ruchy rąk masażysty. Nacisk wywierany jest najpierw na stopy, potem łydki, kolana i pośladki – aż do talii.
Aby zabieg był jeszcze skuteczniejszy, w Małym SPA połączono go z zabiegami biczy szkockich, w których ciepła i zimna woda, tonizują i stymulują skórę, poprawiając ukrwienia tkanek i wydalenie toksyn. Bicze szkockie podnoszą także odporność organizmu i wspomagają przemianę materii.

– Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, zdecydowaliśmy, że jeden z pokoi wyposażymy w dwa stoły do masażu. Dzięki temu na zabieg w tym samym czasie mogą przyjść dwie osoby – dodaje Katarzyna Kużel.

 

Jest w czym wybierać

W ofercie Małego SPA znajduje się w tej chwili kilkanaście zabiegów i masaży, a co kilka tygodni oferta powiększa się o kolejne propozycje. Pojawiły się także pobyty kilkugodzinne, w czasie których klient może nie tylko skorzystać z zabiegu, ale i łaźni parowej oraz zrelaksować się przy filiżance herbaty czy kawy.

– Od niedawna Małe SPA, ma także górną recepcję, w której można nie tylko wykupić masaż czy zabieg, umówić się na dogodny termin. Już teraz zabiegi wykonujemy od godziny 12.00 do 22.00, ale zawsze jest możliwość umówienia się na wcześniejszą godzinę – mówi Katarzyna Kużel.

Nie byłoby Saunarium i Małego SPA, gdyby nie ludzie. Ekipa liczy w tej chwili osiem osób, z czego troje to fizjoterapeuci, dwie masażystki i trójka saunamistrzów. Pani Katarzyna dodaje: – Tu warto wspomnieć, że mimo iż wakacje to nie jest czas szczególnego ruchu w Saunarium, rytuały saunowe, które odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, 19.00 i 20.00, a w niedzielę także o godz. 21.00, cieszą się niesłabnącą popularnością. W czasie seansu saunamajster za pomocą ręcznika, rozprowadza gorące powietrze nasycone aromatami zapachowymi, po całej saunie. W tej części Saunarium szykujemy pewne zmiany, ale szczegóły zdradzimy dopiero jesienią.

Park Wodny Koszalin (5 of 9)


Szczegółowe i zawsze aktualne informacje na temat oferty Parku Wodnego Koszalin znajdą Państwo na stronie: www.aquapark.koszalin.pl

Nasz adres: Park Wodny Koszalin, ulica Rolna 14, Koszalin
Biuro Obsługi Klienta – kasy tel. 94 721 60 06
Małe SPA: tel. 609 249 111

 

Przez cały okres wakacji (od poniedziałku do piątku, w godzinach 13.00 -15.00) w strefie rekreacyjnej trwają gry i zabawy wodne dla dzieci. Na najmłodszych czekają animatorzy, którzy przygotowali specjalne wodne atrakcje. Zajęcia i zabawy dostępne są w cenie biletu wstępu. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Basen sportowy czynny codziennie w godzinach 7.00 – 22.00
Baseny rekreacyjne czynne codziennie w godzinach 9.00 – 22.00
Saunarium czynne:
od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00- 22.00;
w soboty i niedziele w godzinach 12.00 – 22.00
Małe SPA: czynne codziennie w godz. 12.00 – 22.00