Dolina Charlotty pod Słupskiem to od jedenastu lat również dolina rocka. Od 2007 roku na scenie liczącego 10 tysięcy miejsc amfiteatru pojawiają się legendy muzyczne, przyciągając tłumy fanów z całej Polski. Nie inaczej będzie w tym roku, a zestaw jest imponujący: Electric Light Orchestra, Yes, Patti Smith, a na koniec – KORN.

 

ARW-BANDSHOTAPPROVED - KopiaW 2016 roku miała miejsce jubileuszowa, dziesiąta edycja Festiwalu, podczas której na scenie wystąpili Carlos Santana, Deep Purple, Whitesnake, Mike&The Mechanics, Marillion, Suzi Quatro i The Sisters of Mercy. Wcześniej w klimateycznej Dolinie Charlotty grali m.in.: The Animals, Ray Manzarek&Robbie Krieger (The Doors), Thin Lizzy, Uriah Heep, Alice Cooper, Robert Plant, a także kultowi polscy wykonawcy jak Turbo czy TSA. Zestaw tegoroczny zadowoli zarówno miłośników alternatywy, jak i ciężkiego rocka.

 

Lipiec: ELO, YES

Zaproszenie dla Electric Light Orchestra i Electric Light Orchestra Part II to – jak podkreślają organizatorzy – wyjście naprzeciw oczekiwaniom fanów festiwalu i formacji. 12 lipca na scenie pojawi się THE ORCHESTRA starring former members of ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA, czyli muzycy różnych składów formacji, która koncertuje na całym świecie, porywające wersje niezapomnianych przebojów wylansowanych przez ELO. Wszystkie będzie można usłyszeć po raz pierwszy w Polsce. Jako support 12 lipca zagra zespół The Bootels.

Nikt już nie liczył, że do tego kiedykolwiek dojdzie, ale w październiku 2016 w Orlando USA na jednej scenie pojawili się znowu wokalista Jon Anderson i klawiszowiec Rick Wakeman. Do legend rocka progresywnego dołączył Trevor Rabin, który grał w YES w latach 1983-88 i jest autorem jej największego przeboju „Owner Of The Lonely Heart”. Wielka Trójca po 25 latach przerwy wraca do Europy. 13 lipca będzie niepowtarzalna okazja zobaczyć klasyków rocka na jedynym koncercie w Polsce właśnie w Dolinie Charlotty.

 

korn

Sierpień: Patti Smith, Korn

Patti Smith: nieszablonowa, ambitna i bezkompromisowa muzyczna poetka, która zasługuje na miano pierwszej damy rocka. Idzie własną ścieżką artystyczną, a prezentowane przez nią połączenie rocka i poezji może być tylko porównane do dokonań jej bliskiego znajomego, Boba Dylana. Na 11. Festiwalu Legend Rocka zagra z zespołem 13 sierpnia.

Na koniec, 15 sierpnia, bardzo mocne uderzenie. Wiadomość, o tym, że Korn zagra w Polsce zawsze elektryzuje fanów grupy. Debiutancki album formacji w 1994 r. otworzył nowy rozdział w historii alternatywnego metalu nazwanego nu metal, który łączy w sobie elementy heavy metalu z innymi gatunkami muzycznymi takimi jak rock alternatywny, hip hop, funk i grunge. Do tej pory Korn nagrał 12 płyt. Słynie z ekspresyjnych, porywających publiczność koncertów. Jako support wystąpią Chasis i Acid Drinkers.

 

 

Szczegółowe informacje: dolinacharlotty.pl