21 lipca w Teatrze Variete Muza odbędzie się Finał IV edycji Festiwalu LUDZIK. W tym roku festiwal mieć będzie charakter przeglądu z udziałem sześciu najciekawszych komików, którzy przystąpili do konkursu, bądź zostali zaproszeni przez organizatorów.

 

Festiwal LUDZIK został powołany do życia w 2014 roku. Jego pomysłodawcą jest Bartosz Brzeskot, a producentem – Stocznia Filmowców. Formuła imprezy się zmieniała, ale niezmiennie na scenie pojawiali się znakomici komicy z całej Polski, zarówno ci debiutujący, na scenie od niedawna, ale i zaprawieni w bojach. Inspiracją dla LUDZIKA był stand-up – stąd pierwotna nazwa One Man Show –, prężnie rozwijająca się dziedzina sztuki scenicznej, ale w LUDZIKU mają szansę zaistnieć przedstawiciele różnych kabaretowych profesji.

W tym roku festiwal potrwa dzień, a właściwie wieczór. Ma formę przeglądu. Nagrody będą przyznawane w formie wyróżnień finansowych i rzeczowych w trzech kategoriach głównych: nagroda publiczności, nagroda sponsorów, nagroda dwudziestoosobowej kapituły konkursowej złożonej ze sponsorów, organizatorów oraz publiczności (dziesięć losowo wybranych osób).

Wykonania konkursowe komików wybranych z grona najciekawszych solistów kabaretowych, stand-uperów oraz iluzjonistów i satyryków wszelkiej maści uświetni występ gwiazdy – Grzegorza Halamy, od początku związanego z festiwalem. Po części konkursowej organizatorzy zapraszają wszystkich na imprezę taneczną pod nazwą „Tańczyć ze śmiechu” DJ AgaBaba.

Imprezę poprowadzi Bartosz Brzeskot, który zasiądzie w kapitule, podobnie jak Jarosław Barów, Andrzej Talkowski i Grzegorz Halama, jak to bywało w latach ubiegłych. – Przypomnijmy, że w poprzednich edycjach LUDZIKA sala Teatru Variete Muza „trzeszczała w szwach”, tak więc prośba, by znacznie wcześniej rezerwować sobie bilety – podkreślają organizatorzy. – Liczymy na na wspaniałą atmosferę, jak to bywało poprzednio i zapraszamy wszystkich miłośników dobrego humoru.
Bilety kosztują 30 zł, są do nabycia w kasie Teatru Variete Muza. Początek o godzinie 18.