Na pewno jest to miejsce szczególne. Warto je poznać, choć trudno w jednym zdaniu powiedzieć, czym ono jest. Zawarta w jego nazwie „kreatywność” to tylko jedna z wartości, jakie oferuje. MC2 to społeczność ludzi pracujących dla różnych firm i w różnych dziedzinach, których łączy pewna więź, chęć wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia.

Założyciele MC2 Strefa Kreatywności mówią, że to „strefa rozwoju i realizacji zawodowej”: – Każdy z nas pragnie być efektywny i szczęśliwy zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Do osiągnięcia efektywności i satysfakcji potrzebujemy między innymi odpowiedniego miejsca, odpowiedniej organizacji oraz kompetencji, które czynią nas specjalistami – podkreśla Radosław Bartosik, który obok Grzegorza Polaka i Grzegorza Tlołki jest pomysłodawcą Strefy.

4-2

Miejsce pracy

W MC2 można realizować się na wielu płaszczyznach i w wielu formach. Można na przykład wynająć powierzchnie biurowe (cały pokój lub tylko jedno biurko – na dzień, tydzień, miesiąc). Strefa gwarantuje wówczas oprócz stanowiska roboczego również wszystko inne co jeszcze potrzebne jest do efektywnej pracy: szybki Internet, spokój, w każdej chwili kawę lub herbatę, a kiedy przyjdzie chwilowe znużenie – przyjemne miejsce do relaksu.

Radosław Bartosik mówi: – Rynek pracy tak się zmienia, że coraz więcej osób występuje w roli pracowników nieetatowych, samodzielnych specjalistów. Często staramy się więc pracować w domu. Jednak atmosfera domowa nie zawsze sprzyja koncentracji uwagi na sprawach zawodowych. Dom to miejsce, które w łatwy sposób odrywa naszą uwagę i przenosi ją na inne rzeczy. Do tego domownicy, którzy o coś pytają, coś proponują, odciągając nas od zadania. Rozwiązaniem może być miejsce takie jak MC2, gdzie rzeczywiście można się skupić i gdzie nic nas nie rozprasza. Można więc popracować, wykonać określoną pracę i wrócić do prywatności. Takie podejście jest z całą pewnością bardziej efektywne. Miejsce, w którym chcemy owocnie pracować, powinno kojarzyć nam się z pracą i być tak zaplanowane, aby nasze myśli krążyły tylko wokół czynności zawodowych.

6a

Prezentacje i konferencje

W nowocześnie zarządzanych firmach szkolenia i okresowe podsumowania to stała praktyka. Powstaje tylko pytanie, gdzie je przeprowadzać: na terenie firmy, czy poza nią? Doświadczenie trenerów i konsultantów biznesowych podpowiada, że o ile to możliwe, lepiej takie wydarzenia organizować poza firmą.

MC2 Strefa Kreatywności wychodzi naprzeciw takim potrzebom. Można w niej wynająć salę konferencyjną na godziny. Zmiana otoczenia to często również zmiana perspektywy myślenia. Pozwala inaczej spojrzeć na pewne sprawy, wyjść z pełnionych ról i schematów. Nie jest obojętne, w jakim miejscu rozmawiamy na określone tematy. Analogicznie urlop w domu niekoniecznie musi być odpoczynkiem. Aby zrealizować efektywne szkolenie dla swojego zespołu, warto zmienić środowisko.

10

Spotkania biznesowe i rekrutacyjne

Na naszym lokalnym, środkowopomorskim rynku przeważają firmy małe i średnie, przy czym tych pierwszych jest najwięcej. Nie wszystkie dysponują warunkami odpowiednimi do przeprowadzenia spotkań biznesowych czy rekrutacyjnych.

Jeśli nie firma, to może kawiarnia? I to rozwiązanie nie zdaje egzaminu, gdy potrzeba dyskrecji, spokoju, biznesowej atmosfery. Również w takim kłopocie pomóc może MC2. Wystarczy skontaktować się i wynająć komfortowe miejsce spotkań, mając przy tym z głowy na przykład catering.

12

Szkolenia

Obecnie nie ma zawodu, który nie wymagałby ustawicznego, wszechstronnego rozwoju. Zatrzymanie się bowiem w miejscu oznacza w rzeczywistości cofanie się na tle zmian technologicznych, przemian rynku i wzrostu konkurencji. Nasza efektowność to rozwijanie kompetencji zarówno tych twardych – stricte zawodowych, jak i miękkich – psychologicznych oraz społecznych.

– Szkolenia to nie tylko nauka, ale i satysfakcja ze stawania się specjalistą na rynku pracy – przekonuje Beata Woźniak, trenerka biznesu zaprzyjaźniona ze Strefą. – Zarówno firmy jak i osoby prywatne są często przekonane, że aby odbyć ciekawe i rozwojowe szkolenie, należy jechać do Warszawy czy Poznania, bo w „Koszalinie nic się nie dzieje”. Nie musimy już jeździć daleko w Polskę w poszukiwaniu szkoleń. Można powiedzieć, że one mogą „przyjechać” do nas, a w razie potrzeby mogą odbywać się cyklicznie. Taka możliwość istnieje dzięki MC2 Strefa Kreatywności, bo tutaj, na miejscu, gwarantujemy dostęp do profesjonalnych szkoleń rozwojowych. Korzystając z nich, można zaoszczędzić na czasie i ograniczyć wydatki, choćby przez eliminację kosztu dojazdów, hoteli i delegacji.

Pani Aneta Suchta, która na bieżąco koordynuje pracę Strefy, uzupełnia: – Organizujemy szkolenia otwarte o różnej tematyce dla przedsiębiorców  i klientów indywidualnych, w których każdy kto tylko ma ochotę, może wziąć udział. Część z nich jest darmowa. Jedną z naszych ostatnich inicjatyw były obchodzone 1 czerwca drugie urodziny MC2 Strefa Kreatywności pod hasłem „Obudź w sobie dziecko i zrób coś dla siebie”, gdzie pięciu specjalistów prowadziło otwarte i bezpłatne konsultacje w pięciu różnych dziedzinach.

 

Wspomniane dziedziny to:

1beataZarządzanie i kompetencje biznesowe: Beata Woźniak, Turkusowa Firma, trener umiejętności psychologicznych w biznesie, coach.

 

 

 

 

 

 

 

1nellRozwój potencjału dziecka: Nell Chojnowska, Akademia Nauki Koszalin, dyrektor oddziału.

 

 

 

 

 

 

 

 

1mateuszBudowanie wizerunku i marki firmy: Mateusz Sudoł, właściciel agencji social media i online marketingu Wypisz-Wymaluj.

 

 

 

 

 

 

 

 

1aniaDietetyka: Anna Podlewska, dietetyk, trener motywacyjny, właścicielka firmy Feel Fit Poradnia Zdrowia.

 

 

 

 

 

 

 

 

1krzysiekRozmowy rekrutacyjne i biznesowe, Krzysztof Burzyński (razem z Łukaszem Wasilewskim stworzyli karcianą grę edukacyjną pod nazwą „Kandydaci”; miała ona premierę właśnie 1 czerwca br. w MC2).

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Dziecka to wymarzona data na urodziny takiej firmy jak MC2 Strefa Kreatywności. Strefa była tego dnia otwarta dla wszystkich, którzy wcześniej pobrali darmowe bilety wstępu na wybrane przez siebie konsultacje. Każdy z gości miał zagwarantowaną intymność podczas rozmowy z ekspertem i nielimitowany czas. Konsultacje odbywały się w cztery oczy, a eksperci odpowiadali na wszystkie zadane im pytania, dzielili się swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami.

– Rozdaliśmy masę prezentów, które wspólnie z ekspertami przygotowaliśmy na ten dzień – podsumowuje Aneta Suchta. – Niektóre z nich miały uczyć, inne bawić, sprawić przyjemność. Vouchery, bony, gry… Trochę zaszaleliśmy, ale byliśmy w tym momencie jak „szczęśliwe i beztroskie dziecko”. Najwięcej satysfakcji mieliśmy, kiedy nasi goście po konsultacji wychodzili z pokoju z uśmiechem na twarzy. Ten uśmiech mówił wszystko: „wiem co dalej robić, jak działać, dam sobie radę!”. To był dla nas prezent, chyba najlepszy o jaki moglibyśmy poprosić! Bo istniejemy dla ludzi i dzięki nim! Dziękujemy ekspertom za udział w projekcie, za wkład, zaangażowanie i energię. Współpraca z Wami to sama przyjemność!

 


Dlaczego warto zaprzyjaźnić się z MC2?

  • Ponieważ czasami warto oderwać się od swojego środowiska, aby zyskać świeże spojrzenie z innej perspektywy na sprawy zawodowe; my to gwarantujemy.
  • Ponieważ warto rozbudzać swoją kreatywność, aby generować nowe rozwiązania.
  • Ponieważ warto uczyć się od innych i szukać inspiracji dla swojego rozwoju zawodowego.
  • Ponieważ warto się spotykać, rozmawiać i poznawać nowych ludzi lub tych samych na nowo.

Strefa Kreatywności może także dla Ciebie i Twoich pracowników zorganizować kompleksowo szkolenia w różnej tematyce – zarekomendować trenera, przygotować salę, catering, całą oprawę lub pomóc jedynie w dostosowaniu sali konferencyjnej do Twoich potrzeb, przygotowaniu serwisu kawowego lub zorganizowaniu cateringu.


 

KONTAKT: MC2 Strefa Kreatywności, ulica Szczecińska 25a (IV piętro), 75-122 Koszalin;
Telefony: tel. 94 716 67 01, 531 918 933 (Aneta Suchta); e-mail: biuro@mc2.koszalin.pl lub aneta.suchta@mc2.koszalin.pl