DSC 0199 Wydarzenia

Adam „Rubik” Zalewski wygrał zawody na legendarnym torze Nürburgring!

W niedzielę 14 maja br. na jednym z najpopularniejszych torów wyścigowych na świecie odbyła się II runda zawodów driftingowych z cyklu Nürburgring Drift Cup 2017. Po pasjonującej walce w finale, na najwyższym stopniu podium stanął zawodnik teamu Zestino 17-letni Adam „Rubik” Zalewski.

W kwalifikacjach do zawodów głównych pochodzący z Koszalina Adam Zalewski zajął dopiero 13. miejsce. Pierwszym niedzielnym rywalem „Rubika” na torze Nürburgring był Niels Visser, który zasiadł za kierownicą BMW e36. Po niezwykle precyzyjnej jedzie zwycięsko z tej potyczki wyszedł Polak, który awansował do kolejnej fazy zawodów, w której czekał na niego kolega z teamu Zestino, doświadczony Roman Kolesar. Lepszy z tej pary okazał się Zalewski.

Popołudniowe starcie w TOP 4 miało odpowiedzieć na pytanie – kto wystąpi w wielkim finale. I tym razem przeciwnik Adama musiał obejść się smakiem sięgnięcia po najwyższy laur. Uwe Sener ze sport auto-Drift-Team przegrał z młodym zawodnikiem Zestino. W ostatnim tego dnia pojedynku naprzeciwko siebie (a raczej obok siebie) stanęli „Rubik” za kierownicą BMW e30, oraz jeden z najbardziej utytułowanych w całej stawce driferów Johannes Hountondji w Nissanie s13 200sx z Team Driftbrothers. Jak na finał przystało o wyłonieniu zwycięzcy zadecydowała dopiero dogrywka, w której lepszy był Zalewski.

(Źródło: serwis RALLYandRace.pl)