Grupa Mojsiuk co roku silnie zaznacza swoją obecność w rozmaitych rankingach importerów samochodów. Oto kolejny dowód: Mercedes-Benz Polska niedawno podsumował 2016 rok w kategorii samochodów dostawczych. Firma Mercedes-Benz Mojsiuk otrzymała szereg nagród i potwierdziła status lidera w skali całej Polski.

Kierownictwo firmy podkreśla: „To dzięki opiniom zadowolonych klientów jesteśmy liderami. Dziękujemy im wszystkim za docenienie naszego zaangażowania i dbałości o najwyższą jakość obsługi. Naszym priorytetem jest to, by zaspokajać potrzeby klienta na najwyższym poziomie.”

Od dawna już standardem jest monitorowanie przez importerów poziomu zadowolenia klientów kupujących i serwisujących samochody u poszczególnych dealerów.

Jeśli chodzi o ocenę pracy serwisu, pod uwagę brane są m.in. czas naprawy, zadowolenie z obsługi podczas wizyty w serwisie, terminowość wykonania usługi. Tak zebrane dane są poddawane analizie i na koniec roku pozwalają na wyłonienie tych, z których klienci są najbardziej zadowoleni.

Na takiej właśnie podstawie tytuł Najlepszego Szefa Serwisu w krajowej sieci serwisów Mercedes-Benz za 2016 rok przypadł panu Wojciechowi Strzelczykowi z Autoryzowanego Serwisu Mercedes-Benz Mojsiuk w Szczecinie. Wyróżnienie zostało wręczone podczas corocznego spotkania dealerów marki, które w tym roku odbyło się w Arłamowie. Z kolei Najlepszym Szefem Sprzedaży w kategorii samochodów dostawczych został pan Bogdan Kruk, który reprezentuje centralę firmy Mojsiuk z siedzibą w podkoszalińskich Starych Bielicach.

 

W pozostałych kategoriach nagrodzono:

Najlepszy sprzedawca modelu Mercedes-Benz Citan:
• Krzysztof Detko – Szczecin
• Krzysztof Turek – Szczecin

Najlepszy sprzedawca modelu Mercedes-Benz Vito:
• Piotr Dzienniak – Stare Bielice k/Koszalina
• Krzysztof Bachanek – Szczecin

Najlepszy Doradca Serwisowy:
• Rafał Żukowski – Szczecin
• Marek Parchimowicz – Stare Bielice k/Koszalina

Zespół serwisu samochodów dostawczych firmy Mercedes Benz Mojsiuk w Starych Bielicach

Zapytaliśmy koszalińskich przedsiębiorców, co sądzą o dealerze tej niemieckiej marki i jakie mają doświadczenia w kontakcie z serwisem Mercedes-Benz Mojsiuk. Oto co usłyszeliśmy.

 

air-11.04.17-21Michał Chmiel i Robert Szemro, współwłaściciele firmy Air-Transfer

– Zaczynaliśmy w 2011 od dwóch u używanych busów. Firma się rozwija. Obecnie mamy we flocie 12 busów marki Mercedes, a kupiliśmy ich od koszalińskiego dealera dotychczas łącznie 14. Pierwsze VITO, które przejechało u nas prawie milion kilometrów, niedawno sprzedaliśmy. Na pewno długo jeszcze posłuży nabywcy, bo było to auto doskonale utrzymane, systematycznie serwisowane.

Nasza firma specjalizuje się w przewozie pasażerów na lotniska w Gdańsku i Goleniowie. Każdego dnia nasze auta wykonują 10 kursów do Trójmiasta i 4 w przeciwnym kierunku. Przewozimy na tych trasach dziennie około 200 osób. Ale można u nas również zamówić transport osobowy o innym charakterze, wozimy grupy zorganizowane, wycieczki.

Dla nas ogromnie ważna jest niezawodność, więc inwestujemy w nowe samochody dobrej marki, bo minimalizujemy niebezpieczeństwo awarii. W przypadku Mercedesa możemy zawsze liczyć na to, że w każdej zaskakującej sytuacji serwis natychmiast udzieli nam pomocy. Jesteśmy pod tym względem bardzo zadowoleni. Serwisujemy auta w ramach gwarancji. Każde, nawet najmniejsze niepokojące sygnały są natychmiast sprawdzane. Serwis firmy Mojsiuk bardzo nam pomaga. Reaguje natychmiast. Przyjeżdżają diagnozują, w razie potrzeby ściągają samochody do Koszalina, szybko naprawiają. Mają doskonałych mechaników, doświadczonych i bardzo sprawnych. Mamy do nich ogromne zaufanie.

Samochody, których używamy są specjalnie konfigurowane. Chodzi na przykład o zwiększoną przestrzeń bagażową albo podwyższony standard. Także pod tym względem współpracuje się nam z działem samochodów dostawczych znakomicie. Mamy ze strony jego pracowników wszelką pomoc.

 

Paweł Horajski

Paweł Horajski, odpowiedzialny za flotę samochodową w firmie DAJAR

– Jesteśmy firmą o nie tylko ogólnopolskim zasięgu, ale zdecydowanie szerszym, bo sprzedajemy nasze produkty w wielu krajach. Mamy w kraju 14 oddziałów, w tym 7 hurtowni, 3 magazyny główne, biura zarządu w Koszalinie i Warszawie oraz dwa zakłady produkcyjne – w Koszalinie i w Miastku. Sprawny transport to dla nas jeden z najważniejszych warunków efektywnego działania. Obecnie użytkujemy 163 pojazdy, z czego 41 Sprinterów i 25 ciężarówek – w większości produkcji Mercedesa, nie licząc aut osobowych tej marki.

W naszym przypadku dobranie odpowiednich parametrów aut ma ogromne znaczenie. Chodzi o pojemność ładunkową, moc, czasami indywidulane projekty zabudowy. Wszystko w kontakcie z pracownikami firmy Mojsiuk odbywa się na najwyższym poziomie profesjonalizmu. Współpraca z panem Piotrem Dzienniakiem – jeśli mowa o samochodach dostawczych i panem Robertem Jarym w sprawie samochodów ciężarowych jest znakomita.

Generalnie mamy poczucie, że jako klienci jesteśmy bardzo szanowani. Kapitalne jest to, że otrzymujemy zaproszenia na prezentacje wszelkich nowości firmy Mercedes-Benz. Dzięki temu jesteśmy na bieżąco z wszystkim, co pojawia się na rynku, a co dla nas może być korzystne. A jeśli chodzi o serwis, na uznanie zasługuje szczególnie błyskawiczność reakcji i wszechstronna pomoc. Jeśli potrzebne są auta zastępcze, bez problemu je dostajemy. Czasami, gdy jest potrzeba wypożyczenia jakichś pojazdów na krótki czas, również spotykamy się z maksymalną życzliwością ze strony pracowników firmy Mojsiuk.

 

Paweł Leś

Paweł Leś, właściciel Przedsiębiorstwa Usług Budowlanych LEŚ

– Jesteśmy niewielką firmą. Zatrudniamy w tej chwili etatowo około 50 osób, z podobną liczbą współpracujemy. Nasza specjalizacja to prace związane z remontami, termoizolacją budynków, naprawą dachów. Zlecenia zdobywamy najczęściej w drodze zamówień publicznych. Rozrzut – jeśli chodzi o odległość od Koszalina – miejsc, gdzie pracujemy jest ogromny. Można powiedzieć, że zlecenia znajdujemy na całym Pomorzu, od Szczecina po Gdańsk, choć pracowaliśmy również w Niemczech. W związku z tym potrzebujemy niezwodnego transportu. Od niedawna zaczęliśmy korzystać z samochodów dostawczych marki Mercedes i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Ze strony firmy Mojsiuk spotyka nas partnerskie i bardzo profesjonalne traktowanie. Cenimy to.

Mówiąc pół żartem pół serio, zauważyłem, że korzystanie przez nas z aut Mercedesa przekłada się na wizerunek naszej firmy. W oczach klientów ktoś kto ma tabor tej marki na pewno jest profesjonalistą i przedsiębiorstwem o silnej pozycji na rynku.

 


 

Zapraszamy do autoryzowanego salonu i serwisu samochodów użytkowych Mercedes-Benz w Starych Bielicach 128 k/Koszalina, tel.: 94 34 77 376 oraz na www.mojsiuk.mercedes-benz.pl. Jesteśmy również na facebooku: Mercedes-Benz Mojsiuk