Przy ulicy Gnieźnieńskiej w Koszalinie w błyskawicznym tempie powstaje Salon Łazienek firmy BOKARO. Wielkie otwarcie przewidywane jest jeszcze latem tego roku. Na jego wzór w niektórych innych miastach, gdzie BOKARO ma oddziały, będą budowane bliźniacze obiekty zaprojektowane przez koszalińską Pracownię Świętego Józefa.

Obecnie BOKARO w Koszalinie ma sklep przy ulicy Brzozowej, a magazyny przy ulicy Bohaterów Warszawy. Jest to niewygodne rozwiązanie. W związku ze stałym rozwojem firmy zapadła decyzja, że na świetnie położonej działce (obok stacji paliw MZK, w pobliżu kluczowego skrzyżowania Gnieźnieńska/4 Marca) powstanie obiekt, w którym pomieszczą się nowoczesne boksy ekspozycyjne, dział sprzedaży oraz magazyny.

Działka ma powierzchnię 7800 m kw. Powierzchnia ekspozycyjna to 1200, a magazynowa 1000 m kw. pod dachem. Do dyspozycji pozostaje również obszerny plac składowy. Ogromnym plusem – zwłaszcza z punktu widzenia klientów – będzie wygodny parking.

Projektantami salonu są architekt Miłosz Janczewski i Adam Kamiński, tworzący Pracownię Świętego Józefa. Ich praca tak przypadła do gustu właścicielom BOKARO, że planują oni podobne obiekty stawiać w kolejnych lokalizacjach (firma ma obecnie 19 oddziałów w całej Polsce i należy do liderów branży). Zaraz po Koszalinie będą to Poznań i Trójmiasto.

Podczas niedawnej uroczystości poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod Salon Łazienek w Koszalinie obecni byli projektanci, wykonawcy oraz goście specjalni, a wśród nich Piotr Jedliński (prezydent Koszalina), ksiądz biskup Krzysztof Włodarczyk (biskup pomocniczy diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej) i Jerzy Szeligowski, będący wraz z małżonką właścicielem BOKARO. Na pamiątkę wydarzenia w murze powstającej hali zamurowana została „kapsuła czasu” z pamiątkowym dokumentem oraz koszalińską gazetą z dnia uroczystości.