Przestrzeń od restauracji Meduza do apartamentowca Dune staje się reprezentacyjnym fragmentem promenady spacerowej w Mielnie. Między istniejącymi obiektami powstają kolejne, które formatem i szykiem będą doskonale z nimi korespondowały.

O apartamentowcu Cicha Apartments budowanym przez spółkę z Gdyni już w „Prestiżu” pisaliśmy (zostanie ukończony jeszcze w tym roku). Podobnie jak o zaawansowanym stanie budowy Dune Resort, czyli o drugim i trzecim apartamentowcu o nazwie DUNE (zakończenie realizacji nastąpi również w drugiej połowie bieżącego roku). Tuż obok powstaje hotel Baltivia i jemu dzisiaj poświęcimy trochę uwagi.

Proces standaryzacji hotelu jeszcze trwa, ale najpewniej będzie on miał 4 gwiazdki. Do dyspozycji gości zostanie oddanych, używając hotelarskiego żargonu, 65 jednostek mieszkalnych (pokoje dwuosobowe, apartamenty dwu- oraz trzypokojowe). Hotel będzie wyposażony w pełne zaplecze gastronomiczne, basen z jacuzzi, saunę, salę zabaw dla dzieci, salę konferencyjną, gabinety zabiegowe, SPA oraz salę fitness.
Obiekt ma doskonałe położenie. Jak wszystkie wcześniej wspomniane jest zlokalizowany na wydmie i przy samym zejściu na plażę. Goście hotelowi będą widzieli morze nawet w trakcie śniadania. Dojazd do posesji będzie możliwy zarówno od strony ulicy Cichej jak i ulicy Piastów.

Ukończenie stanu surowego otwartego planowane jest do końca maja br., a zamkniętego do końca br. Zakończenie prac wykończeniowych i odbiór budynku ma nastąpić przed sezonem letnim 2018.
Autorami projektu są architekci Grzegorz Błaszczyk i Tomasz Samborski. Ich dzieło to m.in. koszaliński Pasaż Milenium przy ulicy 1 Maja. Generalnym wykonawcą została kołobrzeska firma PRO-BUD S.A. Inwestorem jest osoba prywatna z Kołobrzegu.

Powierzchnia użytkowa obiektu to 4938,4 m2 . W garażu podziemnym będzie 40 miejsc postojowych, a w obrębie zabudowy kolejnych 14 i 12 na przynależnym terenie zewnętrznym.
Ciekawostką jest to, że na dachu budynku zostanie urządzony taras z barem i miejscem do wypoczynku.